banner564

Ankara’ya zeytin dalı

Hristodulidis, Rum bandıralı gemilere uygulanan ambargonun kaldırılmasının Türkiye ile ilişkilerin önünü açacağını söyledi

Ankara’ya zeytin dalı
banner598

Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in Güney Kıbrıs’ın denizcilik sicilinin 60’ıncı yıl dönümü sebebiyle denizcilik müsteşarlığı tarafından Limasol’da düzenlenen akşam yemeğinde yaptığı konuşmada “Rum bandıralı gemilere uygulanan Türk ambargosuna” da atıfta bulunduğu haber verildi.
Haravgi gazetesinde yer alan habere göre, konuşmasında Türk ambargosuna atıfta bulunan ve bunun Avrupa Birliği'yle (AB) tartıştıkları bir konu olduğunu dile getiren Hristodulidis, “Bunun farklı bir yaklaşım ve Rum Yönetiminin Avrupa-Türk ilişkilerini önemli ölçüde güçlendirme konusundaki isteği bağlamında, Türkiye Hükümetinin de üzerinde durduğu bir konu olduğunu” öne sürdü.
Türkiye ile Rum Yönetimi arasında güvenin kazanılması ve gelişmeler aracılığıyla karşılıklı yarar sağlayan bir durum meydana getirilmesi amacıyla kendilerinin de gündeme getirdiği bir konu olduğunu dile getiren Hristodulidis, bunun ileri sürülen işgalin sona ermesi ve vatanın yeniden birleşmesinden başka bir şey olmayan bir numaralı hedeflerine kademeli bir şekilde ulaşmalarını sağlayacak bir şey olduğunu ileri sürdü.
Konuşmasında AB’nin denizcilik konularıyla meşgul olması gerektiğine de atıfta bulunan Hristodulidis, bu konuyu Yunanistan başbakanıyla da görüştüğünü ve Miçotakis’in de bu yaklaşımı paylaştığını dile getirdi.
Hristodulidis, yatırımların ülkeye çekilmesi amacıyla hükümetin denizciliğin desteklenmesiyle ilgili isteği konusunda güvence de verdi.
Gazeteye göre, Rum Denizcilik Müsteşarı Marina Hacımanoli ise etkinlikte yaptığı konuşmada, Güney Kıbrıs’ın yüksek standartlara sahip tanınmış bir denizcilik siciline sahip olduğunu öne sürdü. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish Power
Turkish Power - 6 ay Önce

Sen de KKTC bandirasini kabul eder ambargo kalkarsa olur tabi

KKTC
KKTC - 6 ay Önce

KKTC tanınmadan hicbirsey olmaz.

Turkish Power
Turkish Power - 6 ay Önce

Bizde zeytin de cok al o dali ..........

Kondo
Kondo - 6 ay Önce

Bizler Kıbrıslıyık ve Kıbrısın Kıbrıslılara ait olduğuna inanırık

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473