banner564

Hastalara umut olacak

Kadir Aztekin yönetimindeki otobüsün çarpması sonucu hayatını kaybeden Metin Köksal’ın organları bağışlandı

Hastalara umut olacak
banner598

Lefkoşa’da yola yürürken Kadir Aztekin yönetimindeki otobüsün çarpması sonucu ağır yaralanan, 
8 gün yaşam savaşı verdikten sonra hayatını kaybeden Metin Köksal’ın organları bağışlandı.
Ailesinin isteği üzerine organları bağışlanan Köksal’ın ölümünden sorumlu tutuklan şoför Aztekin dün mahkemeye çıkarıldı. 
Duruşmada kazanın ardından tutuklanan zanlının 9 gündür polis hücresinde gözaltında olduğu belirtildi.
Olguları aktaran polis, zanlının 10 Aralık 2023 tarihinde saat 17.20 sıralarında Lefkoşa Ali Rıza Efendi Caddesi üzerinde yönetimindeki TRT 787 plakalı otobüs ile seyrederken, Regal mağazası önlerine geldiğinde dikkatsizliği sonucu yaya olarak ilerlemekte olan Metin Köksal'a aracının sol dikiz aynası ile çarptığını söyledi. 
Polis, kaza sonucu yaralanan yayanın ambulans ile Lefkoşa Devlet Hastanesinin acil servisine kaldırılarak, yapılan ilk müdahaleye müteakip Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesine sevk edilip beyin kanaması ve akciğer yaralanması teşhisi ile genel yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını belirtti. 
Polis, TRT 787 plakalı araç sürücüsünün suçüstü hali gereği tutuklanarak merkez karakol hücrelerine yerleştirildiğini, iki kez mahkemeye çıkarılarak, hakkında 9 gün tutukluluk emri alındığını belirtti. 
Polis, yoğun bakım servisinde tedavi görmekte olan yaya Metin Köksal’ın 18 Aralık 2023 tarihinde beyin ölümünün gerçekleştiğini, ailesinin onayı üzerine organ bağışında bulunulduktan sonra aynı gün saat 10.50' Te ölü olarak kabul edildiğini açıkladı. 

Otopsi yapıldı
Polis, Köksal’a gerekli otopsi yapılarak ölüm sebebinin trafik kazasına bağlı kafa kemiği kırığı ve ayrılması, beyin doku yaralanması ve kanamaları ve beyin ödemi olduğunun tespit edildiğini söyledi. 
Polis memuru, 9 gündür tutuklu olan zanlı hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.
Mahkeme, zanlının 50 bin TL nakit teminat yatırması, 3 kefilin 500’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile zanlının tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474