banner493

Atina’da ortak kutlama

Anastasiadis, Yunan ayaklanmasının 200’üncü yıldönümü törenlerine katıldı

Atina’da ortak kutlama
banner432

   Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis, 1821 Yunan ayaklanmasının 200’üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen kutlamalara katılmak  amacıyla dün Atina’ya gitti. Başbakan Kiriakos Mitsotakis’le görüşen Anastasiadis, bugün gerçekleşecek olan askerî resmigeçide katılacak.

banner499
   Rum Başkanlık Sarayı’ndan yapılan açıklamaya göre Anastasiadis, 25 Mart kutlama programı dışında Yunan siyasi liderliği ve yabancı yetkililerle de temas edecek.
   Ziyaret programı uyarınca dün Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis’le görüşen Anastasiadis, daha sonra ortak basın toplantısı düzenledi. Anastasiadis, Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropulu ile de bir araya geldi.

Güney’de de kutlanacak

   Fileleftheros gazetesi, 1821 Yunan ayaklanmasının 200’üncü yıl dönümünün bugün Güney Kıbrıs’taki okullarda da kutlanacağını ancak pandemi nedeniyle, sadece ilk ve orta eğitim son sınıf öğrencilerin okullarının dış mekanlarında düzenlenecek törenlere katılacağını, geriye kalan öğrencilerin ise sınıflarında kutlayacaklarını yazdı.
   Habere göre Yunanistan’ın Güney Kıbrıs’taki Büyükelçisi Theoharis Lalakos Rum Eğitim Bakanı Prodromos Prodromu ile birlikte Lakadamya’daki Ayiou Yeorgiu Lisesi’nin düzenleyeceği kutlamaya katılacak. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460