banner564

Destek arıyor

Yarın Brüksel’e gidecek olan Hristodulidis yoğun temaslarda bulunacak

Destek arıyor
banner598

 Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis, yarından itibaren Brüksel’de  temaslar gerçekleştirecek ve temaslarının ana konusu Kıbrıs sorunu ve AB’nin daha etkin rolü olacak.

   Fileleftheros gazetesi; Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis’in başkan seçilmesinden sonra ilk büyük sınavını Avrupa Konseyi toplantısı çerçevesinde gideceği Brüksel’de vereceğini, zirve toplantısı öncesinde özellikle AB’nin Kıbrıs sorununda daha etkin rol üstlenmesi konusunu yoğun şekilde gündeme getireceğini yazdı.
   Habere göre Hristodulidis, yarın gerçekleştirilecek olan AB zirve toplantısı öncesinde Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Roberta Metsola ve AB Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen’le temaslarda bulunacak.
   Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ve İsveç Başbakanı Ulf Kristersson’la ise zirve çerçevesinde biraraya geleceği belirtilen Hristoduldis’in ayrıca, Almanya Başbakanı Olaf Scholz’la da görüşmesi bekleniyor.
   Gazete, Hristodulidis’in 23 Mart sabahı Avrupa Halk Partisi toplantısında da bir konuşma yaparak AB’nin Kıbrıs sorununa daha etkin müdahalesi ve AB’nin temsilci ataması, BM çerçevesinde çıkmazın en kısa sürede ortadan kaldırılmasına ilişkin önerilerini aktaracağını yazdı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halit kondo
Halit kondo - 7 ay Önce

Ne sizde ne bizde kıbrıs sorununu çözecek yürekli insan yoktur

SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473