banner564
banner556

Gelecek için önemli

SOS Çocukköyü Derneği Aile Güçlendirme Programı faaliyetlerine devam ediyor

banner611
Gelecek için önemli
banner598
banner616

SOS Çocukköyü Derneği Aile Güçlendirme Programı (AGP), faaliyetlerine devam ediyor.
Açıklamaya göre, çocukların kendi biyolojik aileleri ile birlikte sıcak bir ortamda sevgi, saygı ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürebilmeleri için faaliyetlerini yürüten Aile Güçlendirme Programı’ndan destek alan ailelerden üç çocuk, yaz boyunca Özay Günsel Çocuk Üniversitesi davetiyle “2023 Genel Yaz Programı”na katıldı.
Yedi hafta boyunca bilim, sanat, mühendislik, spor ve sağlık gibi çeşitli alanlarda etkinlikleri kapsayan programda, çocuklar, Özay Günsel Çocuk Üniversitesi’nden Duygu Katanoğlu Coşkun ve Fatma Hacıoğulları ve Aile Güçlendirme Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Anıl Görkem tarafından ağırlandı.

“Aile, sağlıklı bir toplum ve gelecek için önemlidir”
Aile Güçlendirme Programı Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Anıl Görkem, Özay Günsel Çocuk Üniversitesi ailesine, çocukları, erken yaşta üniversite çatısı altında bilim, sanat ve sporla buluşturarak, kendi yeteneklerinin farkına varmalarını sağladıklarını, soru sorma ve sorun çözme becerilerini geliştirmelerine destek olduklarını kaydetti.
Görkem, ayrıca çocukların, sevecekleri mesleği keşfetmelerine yardımcı olmalarının yanında özgüvenli mutlu bireyler olmalarına destek sağladıkları için Özay Günsel Çocuk Üniversitesi ailesine teşekkür etti.
Özay Günsel Çocuk Üniversitesi Genel Sekreteri Duygu Katanoğlu Coşkun da, eğitimde fırsat eşitliğini gözeterek 2019’dan bu yana SOS Çocukköyü Derneği’ne destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474