banner564
banner556

Reformlar sürecek

Üstel, halkın beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap verecek yasaları birer birer geçirmeye kararlı olduklarını söyledi

banner611
Reformlar sürecek
banner598
banner616

Meclis Genel Kurulu'nun yeni yasama yılındaki ilk toplantısında hükümet adına söz alan Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ünal Üstel, Cumhuriyet Meclisi’nin 10. dönem, 3. yasama yılının ilk birleşiminin hayırlı olmasını temenni etti. Başbakan Üstel, yeni dönemde bekleyen reform projelerini tamamlayacaklarını söyledi. 
Dış politik gelişmelerle ilgili parti ve hükümetin görüşleri hakkında bilgi veren Başbakan Üstel, KKTC’nin önemli bir dönemden geçtiğini söyledi.
Üstel, yaklaşık bir buçuk yıldır iktidarda olduklarını ifade ederek, bu süre içinde Cumhuriyet Meclisi’nde uzun zamandır bekleyen ve ülkenin ihtiyacı olan reform nitelikli yasaları Meclis'ten geçirdiklerini kaydetti.
Başbakan Üstel, yeni dönemde de ülkede sağlanan istikrar sayesinde yarım kalan projeleri bitirerek, yeni dönemde ülkenin ihtiyacı olan yeni projelere imza atacaklarını söyledi.
Türkiye ile imzalanan İktisadi, Mali İşbirliği Protokolleri ile projelerin hayata geçirileceğine işaret eden Başbakan Üstel, yeni dönemde bekleyen reform projelerini de tamamlayacaklarını kaydetti.

Çalışmalarımız sürecek
Halkın beklediği yasaların komitelerden geçirildiğini, yeni dönemde de Meclis'ten geçirileceğini ifade eden Başbakan Ünal Üstel, çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesi amacıyla imar planının yeniden gözden geçirilmesi için çalışmaların başlatıldığını söyledi.
Başbakan Üstel, kalkınma planının yapılması için gerekli ihtisas komisyonlarının nerelerden oluşacağının belirlenmesi için de çalışmaların başladığını anlatarak, uzun zamandır yol güvenliği için tehlike arz eden yollardaki ışıklandırma sorunları için bir çalışma başlattıklarını, halkın beklentilerine ve ihtiyaçlarına cevap verecek yasaları birer birer geçirmeye kararlı olduklarını vurguladı.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Saka
Saka - 2 ay Önce

Bukadar zaman ne yaptiniz da simdi yapacaksiniz

SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474