banner493

Güneyde olaylı gece

Maskeli grup Sigma Medya’ya saldırdı, arabaları ateşe verdi

Güneyde olaylı gece
banner432

Güney Kıbrıs’ta dün maskeli bir grup olay çıkardı. Sigma Medya’nın bulunduğu Dias grup binasına saldıran grup otoparktaki arabaları ateşe verdi. Olay, saat 21.30 sıralarında meydana geldi. 
Saldırının, Cumhurbaşkanlığı Sarayı önümde SafePass'e karşı gösteri yapan protestocuların gerçekleştirdiği tahmin ediliyor.  
SigmaLive'de yayınlanan bir haberde, "Kapüşonlu haydutlar, başkanlık sarayındaki protestolarını tamamladıktan sonra buraya geldiler" dendi. “O sırada çalışan onlarca meslektaşımız bu çetenin saldırısına uğradı" diyen Sigma Live, bir araca molotof kokteyli atıldığını, alevler içinde kaldığını ve kullanılamaz hale 
Anastasiadis: Hukukun üstünlüğüne darbe
Rum yönetimi lideri Nicos Anastasiadis, "Sigma'ya yapılan saldırı, tolere edilmeyen demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne bir darbedir" dedi.  Anastasiadis, “Devlet, yasaları görmezden gelenlere karşılık verecektir.  Vatandaşlarımızın sağlığı, güvenliği ve demokrasimiz sorumsuz vatandaşların ellerine bırakılmayacak” diye konuştu. Temsilciler Meclisi Başkanı Annita Demetriou da Twitter'dan saldırıyı kınayarak, "Basın özgürlüğünü ve demokrasiyi ne pahasına olursa olsun koruma görevimiz var" dedi. İçişleri Bakanı Nicos Nouris de “Özgürlük, Demokrasinin temel taşıdır.  Çetelerin ve haydutların yeri yok” diye paylaşım yaptı. Siyasi partiler ve politikacılar da saldırıyı kınadı.

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460