banner556

Onların umudu turizmde

Mısırlı şirketin inşa ettiği Ayia Napa marinasına 90 yolcusuyla gelen ilk kurvaziyer, Rum Ulaştırma Bakanı Karusos tarafından törenle karşılandı

Onların umudu turizmde

 Rum Yönetimi’nin özelleştirme politikası çerçevesinde Ayia Napa’ya Mısırlı şirket tarafından 200 milyon Eruro’luk yatırımla inşa edilen marina ilk kruvaziyer gemisini misafir etti.
   ‘Sea Dream II’ isimli 200 yolcu kapasiteli süper yatın, taşıdığı 90 yolcuyla önceki gün Ayia Napa Marinası’na ulaştığında özel törenle karşılandığı bildirildi.
   Politis, Norveç bayraklı süper yatın, 1974’ten bu yana Mağusa Bölgesi’nden giriş yapan ilk ‘kurvaziyer’ olduğuna dikkat çekti.
   Habere göre, Rum Ulaştırma Bakanı Yannis Karusos, bu geminin gelebilmesi için Ay. Napa Marinası’nda ‘kısıtlı kullanım bölgesi’ oluşturulduğunu ve kurvaziyerlerin yanaşıp, yolcuların karaya inebilmesi için özel gümrük emirnamesi çıkarıldığını açıkladı.
   Karusos, bu vesileyle yaptığı yazılı açıklamada, ‘Sea Dream II’nin gelişinin bir başlangıç olduğunu belirterek, kurvaziyerlerin yanaşmasını kolaylaştırmak maksadıyla Ay. Napa Marinası’nda oluşturulan demirleme alanı haricinde Paralimni’deki marinada da benzeri bir alan hazırlandığını kaydetti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Nuri
Hasan Nuri - 1 ay Önce

Güney komşumuz Rumlar yapar yatırımsızliktan batırdığımiz dökülen KKTC den bizler bakarız!!!

SIRADAKİ HABER

banner464

banner472