banner493

Parasını kim ödeyecek?

Aşı konusunda Türk tarafından kesin rakam isteyen Rumlar soruyor:

Parasını kim ödeyecek?
banner432

  Rum Yönetimi’nin, İki Toplumlu Sağlık Teknik Komitesi aracılığıyla, KKTC’de yapılacak Coronavirüs aşılamaları için kesin rakam istediği belirtilirken, parayı kimin, ne şekilde ödeyeceği konusunda netlik bulunmadığı bildirildi.

   Alithia, haberi “Kıbrıslı Türkler Bizden Aşı Bekliyor… Sayı İstedik Ama Bedeli Kimin Ödeyeceği Bilinmiyor” başlığıyla aktardı.
   Habere göre, Sağlık Teknik Komitesi’nin Rum eş başkanı Leonidas Filaktu Rum Haber Ajansı’na (KİPE) yaptığı açıklamada, KKTC’de yapılacak aşılama çalışmaları konusunda Rum Sağlık Bakanlığı ile temas halinde bulunduklarını belirterek “benden,  işgal bölgelerinde aşılanacak kişi sayısını sormam istendi” dedi, şunları ekledi:
   “Kıbrıslı Türk eş başkandan verileri istedim, verilmesini bekliyorum. Bakanlığın ayrıca Kıbrıslı Türklere aşı sağlanması ile ilgili diğer pratik konularda da Türk tarafından bilgi talep etmemi istemesini bekliyorum.”
   Gazete, Rum Sağlık Bakanlığı’nın Avrupa Komisyonu ile Temmuz ayında yapılan müzakereler sırasında, 1 milyon 200 bin aşı talep ettiğini ve bu miktarın içerisinde Kıbrıslı Türklerin de dahil edildiğini hatırlattığı haberinde, Sağlık Bakanı Ali Pilli’nin, KKTC’deki aşılama ile ilgili planlamanın tamamlandığını ve ilk aşamada 52 bin kişinin aşılanacağı açıklamasına da yer verdi.

banner499
   
Anastasiadis de aşılanacak

   Rum Sözcü Kiriakos Kusios’ün açıklamasında, aşılar Rum tarafına ulaşır ulaşmaz Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in de Coronavirüs aşısı olacağı bilgisini verdiği de kaydedildi.
   Gazeteye göre, Coronavirüs nedeniyle Rum tarafında dün 2 can kaybı daha meydana geldi ve böylece pandeminin başından beri Coronavirüs’ten ölenlerin sayısı toplamda 87’ye ulaştı, dün testleri pozitif çıkan 410 kişi ile birlikte de toplam vaka sayısı 17 bini aşarak 17 bin 57’ye ulaştı. 
   Haberde Coronavirüs kaynaklı ölümlerin Aralık ayında yüzde 20 arttığına dikkat çekildi ve en çok can kayıplarının Lefkoşa’nın Rum kesimi ve Limasol’da kaydedildiğine işaret edildi.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 4 ay Önce

1)yeni duzulenci kefereler2)zaten REIS gönderir asilari

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460