banner564
banner556

Son 4 yılın rekoru

Şubat ayında Larnaka ve Baf havaalanları 454 bin yolcuya hizmet verdi

Son 4 yılın rekoru

  Güney Kıbrıs’ın Larnaka ve Baf havaalanlarının Şubat ayında 454 binden fazla yolcuya hizmet verdiği açıklandı. 

   Havaalanları işletmecisi Hermes Airport’s tarafından yapılan açıklamada, bu trakamın Koronavirüs öncesindeki rakamların üzerinde olduğuna dikkat çekildi.
  Dış ülkelerde turizm tanıtımlarının yoğun bir şekilde gerçekleştiğini ve adayı ziyaret eden turist sayısının arttığını belirten şirket yetkilileri, yeni uçuş noktaları üzerinde durulduğunu belirtti.
   Politis gazetesi deTurizm Müsteşarlığının uçuş programı olan tüm turizm pazarlarına girmek için 17 milyon Euro’luk ödeneğin serbest bırakılmasını talep ettiğini bildirdi.
   Habere göre; meclise sunulan talebin gerekçe yazısında “Google ve Meta’da reklam, tanıtım, pazarlama, seyahat acenteleri ve havayolu şirketleriyle sözleşmeleri yenilemek, turistik hareketliliğin düşük olduğu Kasım-Nisan döneminde turist çekmek için kullanılacağı" kaydedildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 hafta Önce

geçen gün sayın erhan arıklı deprem söylentileri yüzünden kıbrısa turist gelmeyeceğini söyledi ve böyle düşünen kişilerde fazla...e peki güney kıbrıs nerede kıbrısta değilmi...turist bir şekilde geliyor göründüğü gibi depremin arkasına sığınmayalım...turizm bitmez...

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473