banner564

Ürünler geliştirilecek

AB tarafından finanse edilen ve BM Kalkınma Programı tarafından yapılan Kormacit Dayanışma Merkezi'nin açılışı yapıldı

Ürünler geliştirilecek
banner598

Avrupa Birliği (AB) tarafından finanse edilen ve BM Kalkınma Programı tarafından yapılan Kormacit Dayanışma Merkezi'nin (KCC) açılışı yapıldı.
Açıklamaya göre çok toplumlu ortamda uzlaşma ve bir arada yaşamaya katkıda bulunmak amacıyla yapılan merkezin dün düzenlenen açılış törenine Avrupa Komisyonu, UNDP, diplomatik topluluk ve adadaki farklı yerel toplulukların temsilcileri katıldı.
Eylül 2021'de başlayan ve AB tarafından 1 milyon 238 bin 506 Euro tutarında finansman sağlanan merkez Ocak 2023'te tamamlandı.
Kormacit Dayanışma Merkezi ile ilgili olarak şu bilgiler verildi:
“Kormacit Dayanışma Merkezi, diller ve gelenekler, doğanın korunması, geri dönüşüm ve organik ürünlerin tarımsal gelişimi dahil olmak üzere çok çeşitli programlar ve öğrenme fırsatları sunmayı amaçlamaktadır.
Merkez aynı zamanda hem Kıbrıs'ta hem de ötesinde çok kültürlülüğü teşvik eden etkinliklere ev sahipliği yapacak. Genç sanatçılar, kültürel etkinliklerle sanatsal yetenek ve becerilerini sergileme fırsatı bulacaklar.
Merkez, 60 kişiye kadar olan gruplar için temel konaklama ve yiyecek-içecek sağlayacak şekilde donatılacak.
Bu arada, Merkez’in bahçesinde Şubat 2023'te Türkiye ve Suriye'de meydana gelen deprem ile Yunanistan'da meydana gelen tren kazası sonucu hayatını kaybedenlerin anısına Maronitler  tarafından zeytin ağaçları da dikildi.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ümi̇t  Ozdemirağ
Ümi̇t Ozdemirağ - 1 yıl Önce

KKTC hükümeti nerede?
kendi topraklarında bazı iler yapılıyor. Katılmıyor. Haberi mi yo?
Yosa, Derviş Beyin muz bahçelerine gitmesi gibi midir olay?

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473