banner564

Yalan haber

Zelenski’nin Girne’de otel satın aldığı iddia edilirken, Ukrayna elçiliği ve Hristodulidis bu haberi yalanladı

Yalan haber
banner598

 Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski’nin "Girne’de, Avrupa’nın en büyük otel-kumarhanesini satın aldığı" yolundaki haberler hem Ukrayna Büyükelçiliği hem de Rum lideri Nikos Hristosulidis tarafından yaanlandı.

   Alithia gazetesi; Girne’deki otel-kumarhanenin, Ukrayna bütün dünyadan para ve silah yardımı talep ederken “Panama Papers”e göre Zelenski’ye ait bir şirket tarafından 150 milyon sterline satın alındığı yolundaki bilgilerin Ukrayna’nın Güney Kıbrıs’taki büyükelçiliği tarafından yalanlandığını yazdı.
   Ukrayna Büyükelçiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, bahse konu haberin “Rusya tarafından, Ukrayna’yı ve liderliğini itibarsızlaştırma ve Güney Kıbrıs ile ilişkilerini bozma hedefiyle ortaya atılan yeni bir yalan olduğu” belirtildi.
   Rum Yönetimi Başkanı Nikos Hristodulidis ise Belçika Büyükelçiliğinin, AB üyesi ülke büyükelçilerine verdiği çalışma yemeği çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtında, Rum yetkili makamlarının konuyu araştırdığını, şu ana kadar yapılan araştırmalardan bir şey çıkmadığını söyledi.
   Htistodulidis, diğer ülkeler ve başka birimlerle yapılan araştırma tamamlandığında daha fazla açıklama yapabileceğini ancak şu ana kadarki araştırmadan bir şey çıkmadığını kaydetti.
Politis “Rus Propagandasının Saldırısı” başlığıyla verdiği haberinde, Volodemir Zelenski’nin Girne’de otel-kumarhane satın aldığı haberinin Rum ve Yunan medyasında süratle yayıldığına dikkat çekti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474