banner564
banner556

Yıllık kira getirisi 5 milyon Euro

Güneyde kalan Türk mallar için 6 milyar Euro’nun üzerinde değer biçildi

banner589
Yıllık kira getirisi 5 milyon Euro

  Güney Kıbrıs’taki Türk mallarının değerinin 6,1 milyar Euro olduğunu yazan Haravgi gazetesi, kira gelirlerinin yılda sadece 5 milyon Euro olduğuna dikkat çekti. Gazete birikmiş-tahsil edilmemiş kira bedellerinin 8,3 milyon Euro olduğunu ve bütçenin karşılanması için devletin yılda 7 milyon Euro’luk bir ilave yaptığını belirtti.

   Haberinde, Güney Kıbrıs’ta kalan Kıbrıs Türk mallarının değerinin bugün 6,1 milyar Euro olduğunun hesaplandığını yazan Haravgi gazetesi, İçişleri Bakanlığının, çarpıklıkların düzeltilmesi ve hak sahiplerinin kendilerine devredilen taşınmazlara yatırım yapma konusunda kendilerini güvende hissetmeleri için yeni bir öneri sunduğunu iletti.
   Gazeteye göre, Rum İçişleri Bakanı Nikos Nuris ise yaptığı açıklamada, önerinin, Kıbrıs Türk Malları Vasiliğinin ekonomik açıdan yaşayabilir bir hale geleceği şekilde, konutlar, tarım arazileri ve ticari binaların doğru bir şekilde tahsis edilmesi için, kriterlerin ve puanlama mekanizmalarının ortaya konmasını içerdiğini belirtti.
    Bunun, Kıbrıs Türk Malları Vasiliğinin, ortaya çıkan açıkları kapatabileceği anlamına geldiğini kaydeden gazete, komitenin bir sonraki toplantısının 31 Mayıs’ta gerçekleştirileceğini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 05:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473