banner564

2 bin 600 dolar kayıp

banner587

İçerisinde para olan cüzdanı çalan yabancı uyruklu iki zanlının tutukluluk süresi uzatıldı

2 bin 600 dolar kayıp
banner598

Lefkoşa’da bir üniversite kampüsü içindeki kafeteryada Tanya Hassan Rasool Rasool'a ait içerisinde 
3 bin dolar bulunan cüzdanı çaldıkları gerekçesiyle tutuklanan Waleed Nidhal Fayez Alshuorah ve Hanı A.M. hakkındaki soruşturma devam ediyor.  Zanlılar dün ek süre talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Çalınan 3 bin dolardan 400’ünün bulunduğu ancak geriye kalan 2 bin 600 doların ise akıbetinin araştırıldığını açıklandı. 
Duruşmada iddiaları aktaran polis, 2 Mayıs 2023 tarihinde saat 16.30 sıralarında bir üniversite içerisinde faaliyet gösteren kafeteryada Tanya Hassan Rasool Rasool'a ait cüzdan ve içerisinde bulunan 3 bin dolar nakit para ve VİSA banka kartının faili meçhul şahıs veya şahıslar tarafından çalındığını söyledi. Polis, şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında kamera görüntülerinin incelendiğini açıkladı.
Polis memuru, yapılan inceleme sonucu Waleed Nidhal Fayez Alshuorah’ın 17 Mayıs 2023 tarihinde tespit edilerek tutuklandığını kaydetti.    
Polis, zanlının ikametgâhında yapılan aramada çalınan cüzdan ve banka kartının bulunarak emare olarak alındığını belirtti. Polis, mesele ile bağlantısı tespit edilen Hanı A.M.’nın da Haspolat’ta tespit edildiğini söyledi.  Polis, çalınan 3 bin dolardan geriye kalan 400 doların nakit paranın Hanı A.M.’nın tasarrufunda bulunup emare olarak alındığını kaydetti.  
Polis memuru, zanlıların çaldığı paradan 2 bin 600 doların kayıp olduğunu, soruşturmanın devam ettiğini belirterek, 2 gün ek süre istedi.
Aktarılan olguları değerlendiren mahkeme, zanlıların 2 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

banner594
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473