banner564

4 bin yabancı deport edildi

Öztürkler, kamu huzuru ve güvenliğini sağlamak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi ve şu bilgiyi verdi

4 bin yabancı deport edildi
banner598

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 4 bin yabancının deport edildiğini, şahsına yönelik yürütülen karalama kampanyası karşısında asla geri adım atmayacağını söyledi.

Öztürkler'in paylaşımı şöyle:

"Göreve geldiğimiz günden itibaren özellikle ülke güvenliği ve kamu huzurunun sağlanması adına cesaret ve kararlılıkla adımlar attık. Atmaya da devam ediyoruz. Bu bağlamda, KKTC’de suç ve suça karışmış yabancılara yönelik, Güvenlik Kuvvetlerimiz ve Polis Teşkilatımın raporları doğrultusunda sıfır toleransla ülkeden 4 bin kusur yabancı deport edilmiştir. Buna ek olarak kendi ülkelerinde organize suç örgütleri ile bağlantılı kişilerin yer aldığı yasaklı liste oluşturulmuş ve ülkeye girişlerine engel konulmuştur.

Ülke güvenliği ve huzurunun korunması yönünde atılan her adımın, bu ülkenin geleceğinin, aydınlık güzel günlerinin ve vatandaşlarımızın huzuru, güvenliği için olduğunu çok iyi biliyoruz. Bu hususta kararlı duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğimizi de bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Bazı çevrelerce, kimliği belirsiz, künyesi olmayan web sitelerinden 4-5 gündür sistematik olarak şahsıma yönelik yürütülen karalama kampanyası karşısında asla geri adım atmayacağımızı, halkımızın huzuru ve ülke güvenliği için cesaretle yolumuza devam edeceğimizi Ziya Öztürkler’i tanıyan herkes çok iyi bilmektedir. Sistematik, seviyesiz ve yalanlara dayalı yürütülen bu kampanya karşısında gerekli yasal girişimi de yapacağımdan kimsenin şüphesi olmasın.

İçişleri Bakanlığı olarak, 2023 yılı ile daha güçlü şekilde halkımızın beklentisi olan, ülke güvenliği ve kamu huzurunun sağlanması adına Güvenlik Kuvvetlerimiz ve Polis Teşkilatımız ile istişare içerisinde çalışmaya devam edeceğiz." 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maviş
Maviş - 1 yıl Önce

DİLERİZ BİR GÜN BİR DAHA ASLA GERİ GELMEMEK SÜRETİYLE BU YABANCILARI BU MEMLEKETDE SIFIR OLARAK DEPORT EDERSİNİZDE HALKIMIZ HERYERDE RAHAT BİR NEFES ALIR. HAPŞIRSAK HÜNGÜRSEK YABANCI..BİR NEFES ALALIM ARTIK

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473