banner564
banner556

6 gün daha hücrede

110 gram uyuşturucuyla yakalanan Mohammad Salah’ın suç ortağı aranıyor

6 gün daha hücrede

Suna ERDEN
Lefkoşa’da düzenlenen operasyonda kendisine ait iki araçta toplam 110 gram uyuşturucu bulunan Mohammad Salah dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Suçla bağlantılı bir kişinin daha arandığı belirtilirken, zanlının 6 gün daha tutuklu kalması talep edildi.
Soruşturmayı yapan polis, 3 Şubat 2021 tarihinde saat 18.00 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğünce alınan bilgide Mohammad Salah'ın tasarrufunda hintkeneviri türü uyuşturucu olduğu ve satışını yaptığı öğrenildiğini söyledi. 
Polis, Mohammad Salah'ın aynı gün kullanımında bulunan JK 026 plaklar aracı ile tespit edilip, gözaltına alındığını açıkladı. 
Polis, araçta yapılan aramada; şoför kapısı içindeki boşlukta sigara paketi içerisinde, vites kısmında, yolcu koltuğunun altında bulunan gizli çekmecede paketler içerisinde toplam 10 gram uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.
Polis, ayrıca üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olan hassas terazi ile paketleme işleminde kullanılan ağzı çıtçıtlı naylonlar da bulduklarını açıkladı. 

Evi temiz
Polis, akşam saatlerinde de zanlının Lefkoşa’daki evinde arama yapıldığını ancak kanunsuz herhangi bir şeye rastlanmadığını belirtti.  Polis, zanlının ikametgahının ön kısmında bulunan ve ona ait olduğu tespit edilen HS 961 plakalı Opel marka salon araç içerisinde yapılan aramada ise 100 gram hintkeneviri bulunarak emare alındığını açıkladı. 
Polis zanlıdan yapılan sorguda söz konusu maddeleri 3 Şubat 2021 tarihinde Hamitköy'de aranmakta olan bir şahısın yönlendirmesi ile saklı olduğu yerden aldığı itirafında bulunduğunu mahkemeye aktardı. 
Polis, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, incelenmesi gereken kamera görüntüleri ve aranan şahıs olduğunu belirterek, zanlının 6 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti. 
Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner474