banner564

Adalet duygusu çökertildi

Özkunt, devletin hiçbir denetim mekanizmasının çalışmadığını söyledi

Adalet duygusu çökertildi
banner598

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Özkunt, Sayıştay’ın, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun, Maliye Teftiş Kurulu’nun ve Savcılık ile Mali Polis’in harekete geçmesi gereken hiçbir konuda harekete geçmediğine belirterek, bu durumun toplumun adalet duygusunu tamamen çökerttiğini vurguladı.
Hükümetin “halka dayalı” değil atama bir yönetim olduğunu ve kendilerini o makamlara getiren Ankara’dan aldıkları talimatlar doğrultusunda hareket ettiğini kaydeden Özkunt, bunu her Bakanlık’ta her kurumda hükümetin her kademesinde görüldüğünü vurguladı. Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda geçtiğimiz hafta yapılan ve şaibeleriyle kamuoyunda infial yaratan sınav münhaller konusuna değinen Özkunt, sınavlardaki şaibelerin dışında da aynı zamanda 63 kişinin arka kapıdan sınavsız-münhalsiz kuruma alındığını hatırlattı.
“Hiçbir denetim ve soruşturma mekanizması çalışmıyor” diyen Özkunt, kayıp/kaçak vergiler, alındığı iddia edilen rüşvetler ve özellikle Turizm Bakanlığı’nın peşkeş çektiği araziler olmak üzere hükümetin her kademesinde soruşturmaya tabi tutulması gereken şeyler yapıldığını vurguladı.

“Toplumun adalet duygusu tamamen çökertildi”
Sayıştay’ın, Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun, Maliye Teftiş Kurulu’nun ve Savcılık ile Mali Polis’in harekete geçmesi gereken hiçbir konuda harekete geçmediğine ve sessiz kaldığını dikkat çeken Özkunt, bu birimlerin hiçbirinin soruşturma ve denetleme görevlerini yerine getirmemesinin, toplumun adalet duygusunu tamamen çökerttiğini belirtti.
Özkunt, “Bunun yanında eğitimde, özel sektörde birçok sorun var, asgari ücretliler sefalet ücreti ile geçinmeleri yetmezmiş gibi bir de kayıt dışı çalıştırılıyor. Kayıt dışılık sanıldığından çok daha ciddi boyutlardadır” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473