banner564
banner556

Adli süreç başladı

Büyükelçi Metin Feyzioğlu, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın İsias otelle ilgili ceza soruşturması açtığını duyurdu

banner589
Adli süreç başladı

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın otelle ilgili ceza soruşturması açtığını, enkazdan numuneler alındığını ve adli sürecin başlatıldığını açıkladı.
Feyzioğlu, konuyla ilgili açıklamasında, şunları kaydetti:
“KKTC Hükümetinin aldığı karar uyarınca KKTC Dışişleri Bakanlığı Lefkoşa Büyükelçiliğimiz kanalıyla Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'na başvurarak yetkili makamların soruşturma açması konusunda girişimde bulunulmasını istemişti.  TC Dışişleri Bakanlığımız da derhal Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazarak gereğini talep etmişti. Ceza soruşturması açılmıştır. Enkazdan numuneler alınmıştır. Adli süreç başlamıştır”
Devam eden arama kurtarma çalışmalarına da değinen Feyzioğlu, “Yıkılan ve canlarımıza mezar olan tüm yapılarla ilgili bir yandan arama kurtarma ekiplerimiz fedakarca çalışmaya devam etmekte diğer yandan Türkiye Cumhuriyeti adli makamları mesai gün ve saatiyle sınırlı olmadan soruşturma işlemlerini yürütmektedir” dedi.
Feyzioğlu, açıklamasının sonunda, yitirilen canlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa, tarifsiz bir kederi yaşayan ailelere, sevenlere sabır diledi. 

banner594
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vali kancali
Vali kancali - 2 ay Önce

Depreme hazirsizlik yakalanan masumlar para hursiyla curuk.bina yspan arsizlar diyari demokradimizin acilaridir

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473