banner564
banner622

Ambargolar protesto edildi

Kıbrıslı Türkler, Yunanistan’ın Londra Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı

Ambargolar protesto edildi
banner598

İngiltere'de yaşayan Kıbrıslı Türkler, Yunan cuntasının 15 Temmuz 1974'te Kıbrıs'a gerçekleştirdiği darbenin 49'uncu yıl dönümünde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) uluslararası alanda izolasyonunu protesto etti.
Merkezi Londra'da bulunan "Ambargolu" (Embargoed) isimli sivil toplum örgütü öncülüğünde bir grup Kıbrıslı Türk, Yunanistan'ın Londra Büyükelçiliği önünde gösteri düzenledi.
KKTC bayrakları taşıyan grup üyeleri, büyükelçiliğin bulunduğu sokağa renkli tebeşirlerle "Kıbrıslı Türklerin hakları önemlidir" yazdı.
Kıbrıs Türk halkının uluslararası alanda tecridine son verilmesi amacıyla İngiltere'de çeşitli kampanyalar yürüten "Ambargolu" adlı grup, KKTC'nin ve Kıbrıs Türk halkının haklarının uluslararası alanda tanınırlığına dikkat çekiyor.

Amacımız, gerçekleri dünyaya anlatmak
Protestoya katılan İngiltere Kıbrıslı Türkler Derneği (BTCA) Başkanı Kenan Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yunan cuntasının 49 yıl önce Kıbrıs'a gerçekleştirdiği darbeyi hatırlatmak amacıyla Yunanistan'ın Londra Büyükelçiliği önünde gösteri düzenlediklerini söyledi.
Yaman, "Kıbrıs'ta gerçek istilacı Yunanistan'dır. Bunu da kendilerine, Yunan Büyükelçiliğine hatırlatmaya geldik. Bizim amacımız, gerçekleri hem dünyaya hem kendi halkımıza anlatmaktır." diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Nuri
Hasan Nuri - 8 ay Önce

Bir avuç Kıbrıslı Türk niye KKTCye Ambargoların Kaldırılması için Yunanistan Konsolosuna değil de KKTCye Ambargoları Koyan ve KKTCyi Yasaklayan BMGK’yine Ambargoların Kaldırılması için gidip de eylem yapmıyorlar acaba ??

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474