banner556

Bakan sahaya indi

Güzelyurt’taki narenciye hasadını yerinde inceleyen Oğuz, üreticilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirler alındığını açıkladı

Bakan sahaya indi

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Güzelyurt’taki narenciye hasadını yerinde inceledi. 
Oğuz, üreticilerin mağdur olmaması için gerekli tedbirler alındığını açıkladı.
Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Güzelyurt’ta bulunan narenciye paketleme tesislerinde inceleme yapan Oğuz, hasat döneminde yaşanan sorunlarla ilgili yetkililerden bilgi aldı. 
Bakan Oğuz, hasat döneminde Cypfruvex’e mandora ürünü veren üreticilerin hasadın gecikmesinden kaynaklanan mağduriyet yaşamaması ve narenciyenin dalında kalmaması için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti. 
Ülkede bu yılki mandora rekoltesinin 50-55 bin ton olduğunu, şu ana kadar 30 bin tonunun hasat edildiğini belirten Bakan Oğuz, Cypfruvex’in hasat miktarının 7 bin ton olduğunu kaydetti. 
Bakan Oğuz, hasadın gecikmeden, önümüzdeki günlerde tamamlanması için girişimlerin yapıldığını ifade etti.
Cypfuvex Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Şanlıdağ ve Yönetim Kurulu üyeleriyle toplantı yapan Bakan Oğuz, narenciye kesim ekipleri konusunda yaşanmakta olan sıkıntıyı görüştü. 
Toplantı sonucunda, Cypfruvex’e ürün veren üreticilerin hasat zamanında meydana gelebilecek mağduriyetini önlemek için gerekli tedbirlerin alındığı açıklandı. 

banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472