banner564
banner556

Bazı kolaylıklar sağlanacak

Bakan Saner, narenciye üreticilerinin sıkıntılarını yerinde incelemek amacıyla Güzelyurt bölgesinde temaslarda bulundu

 Bazı kolaylıklar sağlanacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, narenciye üreticilerinin sıkıntılarını yerinde incelemek amacıyla dün Güzelyurt bölgesinde temaslarda bulundu.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Saner’e ziyaretinde UBP Güzelyurt Milletvekili Ali Pilli, Güzelyurt Bağımsız Milletvekili Menteş Gündüz ile bakanlık bürokratları da eşlik etti.
Bakan Saner, narenciye sektöründe çalışan mevsimlik işçilerin çalışma izinleri konusunda, işçinin haklarını kolaylaştıracak ve işverenin haklarını gözetecek daha uygun çalışma koşullarının yaratılması için Bakanlığın çalışmalarını sürdüreceğini belirtti. 
Saner, sorulan bir soru üzerine asgari ücretin en kısa sürede belirlenmesi için, en erken zamanda Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanacağını açıkladı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, daha sonra Cypfruvex tesislerini ziyaret ederek, tesiste incelemelerde bulundu.
Saner, Cypfruvex Genel Müdürü İbrahim Aktekin ile Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Saygılı ile kurul üyelerinden, tesisin işleyişi ve genel durumu hakkında bilgi aldı.
Saner, son olarak Turgut Akçın başkanlığındaki Kuzey Kıbrıs Narenciye Üreticileri Birliği’ni ziyaret etti. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465