banner564
banner556

Bekliyoruz

Türkiye'de tüm milletvekilleri maaşlarını depremzedelere bağışlama kararı alırken, KKTC’de ilk adımı Töre attı

banner589
Bekliyoruz

Türkiye'de milletvekilleri maaşlarını depremzedelere bağışlarken, KKTC’de ilk adım Meclis Başkanı Zorlu Töre’den geldi.
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, şubat ayı maaşının AFAD hesabına yatırılması için talimat verdiğini duyurdu. 
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Töre, şunları kaydetti: 
“Anavatanımız Türkiye'de meydana gelen büyük deprem felaketinden dolayı derin acı ve üzüntü içerisindeyiz. Kaderde, kıvançta, tasada bir ve beraber olduğumuz Türk milletiyle aynı matemi derinden yaşamaktayız. Cumhuriyet Meclisi Başkanı olarak şubat ayı maaşının tümünün AFAD hesabına yatırılması için gerekli talimatı vermiş bulunmaktayım. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim. Milletimizin başı sağ olsun.” 

Vekiller harekete geçti
Türkiye’de Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar için başlatılan yardım kampanyalarına AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti ve HDP milletvekilleri de katılarak bağışta bulunma kararı aldı.
AK Parti TBMM Grup Başkanlığından yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinden etkilenen vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldığı bildirildi. Açıklamada, milletvekilleri ve teşkilat mensuplarından katkıda bulunmak isteyenlerin en geç 28 Şubat Salı günü mesai bitimine kadar yardımda bulunabilecekleri belirtildi. Bu kapsamda AK Parti milletvekilleri en az bir maaş yardımda bulunacak.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, depremle mücadele kapsamında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) 1 milyon liralık yardımda bulunmuştu. MHP milletvekillerinin yanı sıra MHP- MYK üyeleri de AFAD'a bağış yaptı.
CHP TBMM Grup Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde, tüm milletvekillerinin bu ayki maaşlarını afet bölgesindeki depremzedelere destek olarak gönderme kararı aldığı belirtildi.
İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "İYİ Parti milletvekilleri olarak başlangıçta bir maaşımızı, deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza, kardeşlerimize bağışladık. Konuyla ilgili Genel Merkezimizde çalışmalar devam ediyor. Yardım faaliyetlerimiz sürecek." dedi.
HDP milletvekilleri de partinin oluşturduğu deprem fonuna nakdi yardımda bulundu.

banner594
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473