banner564
banner556

Bilimi hiçe sayanların eseri

Özersay, depremde yaşananların kader değil, kısa yoldan zengin olmak ve rant elde etmek peşinde olan zihniyetin sonucu olduğunu belirtti

Bilimi hiçe sayanların eseri

Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, depremde yaşananların kader olmadığını, "kısa yoldan zengin olmak ve rant elde etmek peşinde olan, yozlaşmış, çürümüş ve bilimi göz ardı etmiş bir zihniyetin sonucu" olduğunu belirtti.
Özersay, 6 Şubat depreminin birinci ayında yayınladığı mesajında “Bilimi hiçe sayıp arazi rantı etrafında palazlanan kesimlerden aldıkları mali destekle siyaseti para ve makam için yapanları, imar planları yapılmasına karşı çıkarak popülizm temelinde siyaset yapanları, deprem tehlikesini hiçe sayacak şekilde yandaş yaratmak ve oy devşirmek maksadıyla imar affı çıkaranları ve maalesef kısa sürede hızlıca zengin olmak, para kazanmak pahasına bu tür siyasilere destek olanları, onların peşinden koşup, onlara alkış tutanları unutmamak gerekir. Karşı karşıya olduğumuz hezimet ve yıkımın büyük resminin diğer parçaları bunlardır” ifadelerini kullandı.
erilen bilgiye göre, Özersay mesajına, "6 Şubat sabahı ülkemizin geleceğini temsil eden o güzel insanlar, evlatlar tüm masumiyetlerine rağmen avuçlarımızın arasından sıyrılıp gittiler, bu dünyadan, sevenlerinden, bizden koparıldılar. İnsanımızın canına ve genel anlamda insanların canına kıymaktan, kendi siyasi, ekonomik menfaati için insanları böyle bir riske atmaktan çekinmeyenlerle dolu etrafımız.  Kader olmayan bu cinayetin sorumlularının tamamını görmezsek, büyük resimde siyasi, ekonomik ranta ortak olanların tamamının bir ahlâk, zihniyet ve ilaveten bir cehalet meselesi olduğunu görmezsek kendimizi kandırmış oluruz" diyerek başladı.
 "Tüm bu yaşananlar hem siyasetteki hem de toplumun bazı kesimlerindeki çürümeyle, makamda kalmaya, paraya ve kısa yoldan zengin olmaya tamah eden bir ahlak anlayışıyla, daha doğrusu bir ahlâksızlıkla, değer erozyonuyla ve cehaletle bağlantısı olduğunu görmek zorundayız" diyen Özersay, bunlara karşı mücadele verilmesi gerektiğini vurguladı.
 
Kararlı mücadele şart
Zaman ve yaşanan bu felaketlerin  "siyasi yozlaşmayı, siyaset ahlâkındaki ve kısa yoldan zengin olma peşine düşen toplumun kimi kesimlerindeki çürümeyi" net ve görünür hale getirdiğini savunan Özersay,  artık bunlara karşı çok daha kararlı bir şekilde mücadele etmek zorunda olunduğunu ifade etti.
Özersay, bunlara gözlerini yumanların bu suça ortak olmayı kabul etmiş olacağını belirterek, "Bütün bu yaşananları ve kök nedenlerini unutmayacak, unutturmayacağız. Hem sorumluların hesap vermesi için hem de bu tür zihniyete sahip olanların geleceğimizi çalmasını önlemek için mücadeleye #devam edeceğiz.” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Nuri
Hasan Nuri - 3 hafta Önce

Ganimet düzeni ile kurduğumuz Yapanın yanına kaldığı KKTC’de seçtiğimiz Siyasiler ile kim kime kimden Hesap sorabilecektir acaba bilen var mı ?
Kırk yıldır Uluslararası Hukuk dışındaki KKTC’de Adalet önünde kim Hesap verebildi ki bugünden sonra da verebilsin ? Altımızdaki bizim olmayan toprak ile Üzerine yaptığımız binaların güvenliğini kim kime kimden sorabilecektir acaba ? Gerçekçi olalım deprem kuşağı Ülkemizde olası bir deprem sonucu kaşımızda Hesap sorabileceğimiz kişileri nerde bulabileceğiz acaba İsviçre’de İngilterede veya onları Meksika’da mı arayacağız ! Yoksa Kendim Ettim Kendim Buldum mu diyeceğiz ?

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473