banner493

Birlik çağrısı yaptı

Güzelyurt’taki kitle toplantısında konuşan Tatar, parti içi dargınlıkların cumhurbaşkanlığı yarışında bir kenara bırakılmasını istedi

Birlik çağrısı yaptı
banner432

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, parti içi dargınlıkların böylesi önemli bir cumhurbaşkanlığı yarışında bir kenara bırakılması gerektiğini söyledi. Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Tatar, seçimini kazanacaklarına inandığını söyledi.

Başbakan Tatar, başlatılan kitle toplantılarını dün akşam da sürdürdü.
Tatar, kitle toplantıları çerçevesinde Güzelyurt Atatürk Kültür Merkezi’nde halkla buluştu.
Başbakan Ersin Tatar, 20 yıldır siyasetin her kademesinde hizmet verdiğini anımsatarak, şimdi de partisinin uygun gördüğü cumhurbaşkanlığı görevine aday olduğunu ve bu göreve layık gösterilmesinin kendisi için bir onur olduğunu söyledi.
Tatar, UBP’nin ülkenin teminatı olduğunu kaydederek, Kıbrıs Türk halkının huzur ve güven içinde gelecekte var olmasının da sigortası olacağını vurguladı.
Parti içi dargınlıkların böylesi önemli bir cumhurbaşkanlığı yarışında bir kenara bırakılması gerektiğini söyleyen Başbakan Tatar, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Tatar: Örgütler çok çalışmalı
Konuşmasında Kıbrıs konusuna da değinen Tatar, yıllardır devam eden uzun süreçli federasyon görüşmeleri bulunduğuna işaret ederek, iki devlet yanında alternatiflerin de masada konuşulması gerektiğini söyledi.
Tatar, Türkiye’nin etkin fiili garantisi ile yan yana işbirliği içinde yaşayan iki devlet, Kıbrıs Türk halkının kendi geleceğini tayin edebileceği egemen eşitlik temelinin önemli olduğunu ifade etti.
Anavatan Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki hamleleri ile KKTC’nin denizlerde Türkiye için de çok önemli noktaya geldiğini belirten Tatar, Türkiye ile birlikte siyaset geliştirme, güçlü bir KKTC yaratma, büyük projelere imza atma ve ülkede güvenli bir gelecek yaratma adına cumhurbaşkanlığı makamının UBP’de olmasının önemini anlattı.
Tatar, tüm örgütlerle gece gündüz çalışarak cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacaklarına inanç belirterek, bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğini, KKTC gerçeğini dünyaya anlatıp halkını en iyi şekilde dünyada temsil edeceğini söyledi.

Saner: Tatar’ı saraya taşıyacağız
UBP Genel Sekreteri Hamza Ersan Saner de, UBP’nin Kıbrıs Türk halkının her platformdaki savunucusu olarak bu seçimlerde de birlik ve beraberlik içerisinde başarıya ulaşacağına inanç belirterek, yeni bir gelecek için halkın adayı olan Ersin Tatar’ı saraya taşıyacaklarını söyledi.
UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Menteş Gündüz de, cumhurbaşkanlığı seçimini UBP’nin kazanmasının önemine işaret ederek, Kıbrıs Türk halkının güvenliği, garantisi ve geleceği söz konusu olduğunda dargınlıkların bir kenara bırakılması gerektiğini ifade etti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460