banner564
banner556

‘Bu gidişata dur diyeceğiz’

CTP Lefkoşa belediye adayı Usar, memleketin uzunca bir süredir çok kötü yönetildiğini savundu

‘Bu gidişata dur diyeceğiz’

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı olarak açıklanan Sıla Usar İncirli, Lefkoşa Surlariçi’nde kitle toplantısı düzenledi.
CTP Surlariçi (Doğu) Ocak Örgütü’nde düzenlenen halka buluşma etkinliğinde İncirli'ye CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman da eşlik etti.
Sıla Usar İncirli, konuşmasında ilk kitlesel toplantılarını Surlariçi’nde gerçekleştirdiklerini belirtti ve Lefkoşa’nın yıllardır çok ihmal edildiğini ileri sürdü.
Sıla Usar İncirli, ilk kitlesel toplantılarını, Surlariçi’nde gerçekleştirdiklerini söyledi. Kitlenin ışığının, karanlık Lefkoşa’yı aydınlatacağını kaydeden Usar İncirli, “Bu geceden sonra, bizim buradaki ışığımız, tüm Lefkoşa’ya yayılacak” ifadelerini kullandı. Nerede doğmuş olursa olsun, Lefkoşa’da yaşayan herkesin, kendileri için Lefkoşalı olduğuna dikkat çeken Usar İncirli, memleketin uzunca bir süredir çok kötü yönetildiğini savundu. Anayasa ve yasa tanımayan bir hükümetle karşı karşıya olunduğunu ileri süren Usar İncirli, “Kendilerinden olmayana yaşam hakkı vermeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız” diye konuştu.

banner571

Bunlar kader değildir…
Yerel seçimlerin, sadece basit bir yerel seçim olarak düşünülmemesi gerektiğine de dikkat çeken Usar İncirli, “Bu ülkeyi kötü yönetenleri sarsacak olan gün, 25 Aralık günüdür. En büyük sarsıntı da 25 Aralık’ta Lefkoşa’daki sandıklardan çıkacak sonuçtur” dedi. Lefkoşa’nın yıllardır çok ihmal edilmiş bir durumda olduğunu savunan Usar İncirli, Lefkoşa’nın, insanından kopmuş bir halde olduğunu kaydetti. Usar İncirli, bir yerden bir yere gitmenin, Lefkoşalılar için çok büyük zaman ve para kaybı olduğunu belirtti. Toplu ulaşımın tekrardan hayata geçmesi için projelerini hazırladıklarını belirten Usar İncirli, alternatif ulaşımlar için de yoğun bir çalışma yaptıklarını ifade etti.
Lefkoşa’nın güvenlik sorununun bir an önce çözülmesi gerektiğine dikkat çeken Usar İncirli, kurumlarla işbirliği halinde bu sorunların çözülebileceğini dile getirdi. Usar İncirli, “Eğer bu şehir karanlıksa, bu sorunu çözmek belediyenin görevidir. Gerekli kurumları çağırıp işbirliği yapmak zorundadır. İnsanlar, arabada giderken yayaları görmüyor. Bunlar kader değildir. Bu kötü gidişata dur demek için ayrı bir önem veriyoruz bu şehre. Gönyeli, Değirmenlik ve Dikmen’den sonra bir de Lefkoşa’ya bakın. Hiç kimse, ‘personel ödendi, çöpler toplandı, bu kadar yeterlidir’ diyemez” diye konuştu. İmar planının da 10 yıldır güncellenmediği için birçok sorunun gün yüzüne çıktığını kaydeden Usar İncirli, “Yerleşim yerleriyle sanayi ve eğlence yerleri, birbirinin içine girdi” dedi.

Panel düzenlendi
Bu arada CTP Kadın Örgütü “Yerel Yönetimlerde Eşitlik” konulu panel düzenledi. 
CTP Kadın Örgütü tarafından verilen bilgiye göre, Naci Talat Vakfı’nda gerçekleşen etkinlikte yaptığı konuşmada, Kadın Örgütü Başkanı ve milletvekili Doğuş Derya, yerel yönetimlerde CTP’li belediyelerin ürettikleri sosyal politikaların daha da ileriye götürülmesi amacıyla "Yerel Eşitlik Eylem Planlarının" hayata geçmesini önemsediklerini ifade etti.
Derya, Yerel Eşitlik Eylem Planlarının toplumsal cinsiyet eşitliği yanında demokrasi ve insan haklarının da güçlenmesine yardımcı olacağını aktaran Derya, bu politikaların hayata geçmesi için Kadın Örgütü'nün aktif olarak çalıştığını kaydetti. Derya, "Kentlerde yaşayan kadın, çocuk, LGBTİ, engelli ve göçmen gruplar gibi kırılgan grupların ihtiyaç duyduğu hizmetlerin tasarlanmasında uğraşmaya devam edeceğiz" dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473