banner564

Çalışmalar sürecek

Cumhurbaşkanlığı, Cumhuriyet Meclisi, Başbakanlık ve Ombudsman bütçeleri onaylandı

Çalışmalar sürecek
banner598

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde Cumhuriyet Meclisi, Başbakanlık ve Ombudsman bütçeleri onaylandı.
Meclis’ten yapılan açıklamaya göre, Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay başkanlığında, dün saat 10.30’da toplanarak, 2023 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı görüşmelerini gerçekleştirmeye devam etti.
Cumhurbaşkanlığı’nın 2023 bütçesi oy çokluğuyla onaylandı.
Muhalefet (CTP) üyelerinin ret oyu verdiği Cumhurbaşkanlığı 2023 bütçesi komitede 143 milyon 205 bin TL olarak onaylandı.
Komite, Cumhurbaşkanlığı Bütçesi’ni oyçokluğu ile oylanmasının ardından Cumhuriyet Meclisi Bütçesi’ni görüştü ve Cumhuriyet Meclisi için öngörülen 146,794,050 TL tutarındaki ödeneği oyçokluğu ile onayladı. 
Daha sonra Komite, Başbakanlık Bütçesi için öngörülen 467,464,010 TL tutarındaki ödeneği oyçokluğu ile onayladı. 
Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, dünkü oturumunu 2023 Mali Yılı Bütçesi’nde Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Bütçesi için ön görülen 11,535,000 TL tutarındaki ödeneği oybirliği ile onaylaması ile sonlandırdı. 
Cumhuriyet Meclisi Bütçesi’nin Komitedeki görüşmeleri esnasında Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, Meclis Genel Sekreteri Seral Fırat ve bürokratlar da toplantıda hazır bulundu.
UBP Milletvekili Resmiye Eroğlu Canaltay başkanlığında toplanan komite toplantısına, CTP Milletvekili Komite Başkan Yardımcsı Fikri Toros, UBP Milletvekilleri Hüseyin Çavuş ve Hasan Küçük, CTP Milletvekili Salahi Şahiner katıldı. Komite toplantısına ayrıca Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Meclis Başkan Yardımcısı Fazilet Özdenefe, UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu ve CTP Milletvekili Armağan Candan katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner474