banner564

‘Çaresizdim’

Çalıştığı şirketten 300 bin lira çalmakla suçlanan Meryem Selvi “parayı hasta çocuğum için harcadım” dedi

‘Çaresizdim’
banner598

Lefkoşa’da pazarlamacı olarak çalıştığı şirketten tahsil ettiği paraları çalan Meryem Selvi’nin toplam 300 bin TL zimmetine geçirdiği tespit edildi. Soruşturma amaçlı poliste tutuklu bulunan zanlı, çaldığı parayı gelişim bozukluğu olan 7 yaşındaki çocuğu için harcadığını öne sürdü.
Soruşturma sürerken, zanlı dün ek süre talebiyle mahkemeye çıkarıldı. 
Polis memuru Kemal Özkılıç, zanlının “müstahdem tarafından sirkat” ve “evrak sahteleme” suçlarından tutuklandığını belirterek, olguları aktardı. Polis memuru, 13 Eylül 2023 tarihinde Hasel Limited isimli iş yeri tarafından personelleri olan Meryem Selvi’nin hırsızlık yaptığına dair şikayet yapıldığını söyledi. Polis, şikayet üzerine soruşturma başlatıldığını ve zanlının tutuklandığını açıkladı. Polis, yapılan araştırma sonucu zanlının 2023 yılı içerisinde, işyeri adına yapmış olduğu satışlar karşılığında müşterilerden tahsil ettiği toplam 22.981,73 TL parayı, işyeri muhasebesine teslim etmeyip tasarrufuna geçirmek suretiyle çaldığına ve tahsilat makbuzları üzerindeki rakamları değiştirmek suretiyle sahte evrak düzenlediğine dair tespitte bulunduklarını belirtti. 

Doktordan bilgi alınacak
Polis, zanlının mahkemeye çıkarılarak, hakkında 2 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde vermiş olduğu gönüllü ifadesinde suçunu kabul edip, birçok işletmeden toplamda yaklaşık 300 bin TL zimmetine geçirdiğini söylediğini aktardı. 
Polis, Hasel Ltd. işletmesine ait makbuzların inceleneceğini, kontrol neticesinde hangi tarihlerde hangi işletmelerden ne kadar miktar para sirkat edildiğinin belirleneceğini söyledi. Polis memuru, zanlının ifadesinde çaldığı paraları gelişim bozukluğu olan hasta çocuğu için harcadığını söylediğini, bu yönde doktordan araştırma yapılacağını dile getirdi. Polis, soruşturmanın devam ettiğini belirtip, zanlı aleyhinde 7 gün ek tutukluluk talep etti. 
Mahkeme talebi kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473