banner564

Cezaevine gittiler

Ülkede kaçak yaşam süren 3 Nijeryalı Gönyeli’de yürürken tespit edildi

Cezaevine gittiler
banner598

Gönyeli’de devriye gezen polis ekipleri tarafından ülkede kaçak yaşadıkları tespit edilen Eusebe Songa Kamwasha, Albert Dweh ve Abuchi Nwaobilor dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.
Gönyeli Karakolu’nda görevli polis memuru, 5 Ocak 2024, tarihinde saat 19.30 sıralarında Gönyeli'de Atatürk Caddesi üzerinde devriye gezen ekipler tarafından tespit edilen Eusebe Songa Kamwasha'nın yapılan muhaceret kontrolünde 9 Kasım 2022 tarihinden itibaren toplam 402 gün KKTC'de izinsiz ikamet ettiğinin tespit edildiğini söyledi. 
Polis tutuklanan zanlının ifadesinde parası olmadığı için okula devam edemediğini söylediğini aktardı. Polis memuru, Kamwasha'nın mahkemeye çıkarılarak, hakkında 2 gün tutukluluk emri alındığını, bu süre içerisinde gerekli soruşturmanın yapıldığını söyledi. 
Polis memuru, zanlılar Albert Dweh ile Abuchi Nwaobilor’un ise 7 Ocak 2024 tarihinde yine Gönyeli’de Atatürk Caddesi üzerinde şüpheli vaziyette tespit edildiklerini söyledi.
 Polis, yapılan muhaceret kontrolünde her iki zanlının da 30 Eylül 2023 tarihinden beri ülkede ikamet izinsiz kaldıklarının tespit edildiğini açıkladı. 
Polis memuru, tüm zanlılar hakkındaki soruşturmanın tamamlandığını ifade ederek, 20 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmelerini talep etti.
Mahkeme, zanlıların 20 günü aşmayacak bir süreyle cezaevine gönderilmelerine emir verdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474