banner564

Deniz ulaşımı güçlenecek

Arıklı, HADO’nun Türkiye ile KKTC arasındaki sefer ve deniz otobüsü sayısını yakın gelecekte artıracağını açıkladı

Deniz ulaşımı güçlenecek
banner598

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, Hatay Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (HADO), Türkiye Cumhuriyeti ile KKTC arasındaki sefer sayısını ve bu seferleri yapan deniz otobüsü sayısını yakın gelecekte artıracağını açıkladı.
Açıklamaya göre,  Arıklı, HADO Genel Müdürü Bülent Ok ve HADO KKTC Temsilcisi, Rotam Denizcilik Direktörü Hakan Uygun’u kabul etti.
Kabulde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Enver Öztürk de hazır bulundu. 
Bakan Arıklı, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin desteği ile KKTC içinde karayolları altyapısını güçlendirmek için çalıştıklarını, yeni Ercan Havalimanı’nın hizmete girmesiyle de hava ulaşımında yoğunluk yaşanacağını belirtti.
Arıklı, deniz ulaşımının da gelişmesi için tüm imkânların değerlendirileceğini belirterek “Kıbrıs Türk Denizcilik İşletmeleri Ltd.’e yeni bir RoRo gemisi alınarak hizmet kalitesini yükseltiyoruz. Daha önce de açıklamıştım, bir deniz otobüsü alıp, Girne-Taşucu seferlerini de başlatacağız” dedi.
HADO Genel Müdürü Bülent Ok ise Hatay ile Girne ve Gazimağusa seferlerine ek olarak Taşucu-Girne seferlerini başlatma kararı aldıklarını, bu çerçevede Türkiye ile KKTC arasında gerçekleştirdikleri deniz taşımacılığında kullanılan gemi sayısının da 3’e çıkarılacağını kaydetti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 1 yıl Önce

Koca yaz alanya-girne 1 tane bile denizotubusu seferi yapmadiniz!!! alanya - girne seferi istiyoruzzzz

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473