banner493

Destek istedi

Naimoğulları, hayvancıların başta sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları olmak üzere yaşadığı sıkıntıları Bakan Sucuoğlu’na aktardı

Destek istedi
banner432

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Kıbrıs Türk Hayvan Yetiştiricileri ve Üreticiler Birliği heyetini kabul etti.

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları,  hayvancıların yaşadığı sıkıntıları Bakan Sucuoğlu ile paylaşarak, sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımları konusunda Çalışma Bakanı’ndan destek istedi.
Binlerce hayvancının ekonomik sıkıntılardan dolayı sosyal haklarıyla ilgili yatırımlarını yapamadığını ve emekli olamadığını söyleyen Naimoğulları, hayvan üreticilerinin sosyal yardım maaşına başvurmak zorunda kaldığını ifade etti. 

banner499
Çok zor ve riskli bir sektörde çalıştıklarını kaydeden Naimoğulları, hayvan üreticilerinin sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı yatırımlarının desteklenmesi ve sektörde gençlerin önünün açılması için teşviklerin sağlanması amacıyla Çalışma Bakanlığı ile her türlü işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Sucuoğlu: Af yakında yürürlüğe girecek
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu da, ekonomik nedenlerle kendisinin veya çalışanının sigorta primini ödeyemeyen işverenler için hazırladıkları Sigorta Affı’nın Meclis Komitesi’nde görüşüldüğünü, affın yürürlüğe girmesiyle 2000-2019 yılları arasındaki dönemi kapsayacağına işaret etti.
Yerel İşgücü İstihdamının Desteklenmesi Tüzüğü kapsamında, Bakanlığın Yerli İstihdam Teşvik Fonu’na her yıl yaklaşık 80 milyon kaynak aktarıldığını, bu rakamın yerel işgücü istihdamını desteklemek ve güçlendirmek için kullanıldığını belirten Bakan Sucuoğlu,  fonun hedefine ulaşması için hayvancılar ve çiftçilerin de fon kapsamına alınabileceğini söyledi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner465

banner460