banner493

Kırmızıçizgi belli

YDP’nin aday gösterdiği Arıklı, Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanması halinde Rum tarafıyla asla federasyon görüşmeyeceğini açıkladı

Kırmızıçizgi belli
banner432

 Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Parti Meclisi, Merkez Yönetim Kurulu, cumhurbaşkanı adayı önerisini görüşmek üzere dün akşam toplandı.

Kıbrıs Türk Sanayi Odası konferans salonunda yer alan toplantıda YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın, Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olarak seçilmesi kararı alındı.
Toplantının ardından Parti Meclisinin aldığı kararı YDP Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz açıkladı.
Büyükyılmaz, ‘parti için meclise giremez, cumhurbaşkanı adayı çıkartamaz’ diyenler olduğunu belirterek, buna rağmen YDP’nin hedeflerine adım adım ilerlediğini söyledi.
Büyükyılmaz, “Türkiye’siz bir Kıbrıs masası oluşturmak için YDP’yi bu ortamdan uzak tutmaya çalıştılar. Hiçbir güç YDP’yi hedeflerinden koparamayacaktır. Türkiye’siz bir masa, Türkiye’siz bir KKTC istemiyoruz” dedi.
Büyükyılmaz’ın ardından konuşan YDP Milletvekili Bertan Zaroğlu, parti menfaatini değil devleti düşündüklerini ifade ederek, büyük bir mücadele ile bayrağı en güzel şekilde dalgalandıracaklarını kaydetti.

Seçim, Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor
YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı da, bu seçimlerin sıradan bir seçim olmadığını ifade ederek, seçimi KKTC’yi olduğu kadar Türkiye Cumhuriyeti’ni de yakından ilgilendirdiğini söyledi.
Arıklı, Yeniden Doğuş Partisi cumhurbaşkanı adayı olarak, seçimi kazanması halinde Rum tarafıyla asla federasyon görüşmeyeceğini açıkladı.
Arıklı, inanmadığı bir davayı müzakere masasında tartışmayacağını söyledi ve “Ben ancak KKTC’nin de içinde olduğu iki devletli çözümü konuşurum” dedi.
Arıklı, “Bana bu onurlu, şerefli görevi layık gören MYK başta olmak üzere değerli parti meclisi üyelerine şükranlarımı arz ediyorum. Emanet büyük, emanet kutsal, bu emanet 1985’lerden beri yürüyen bu kervanın emaneti. Bu emaneti hakkıyla layıkıyla yerine ulaştırabilmek için meşaleyi yerine ulaştırmak için, hep birlikte bütün gücümüzle şerefimizle namusumuzla mücadele ederek oraya taşıyacağız. Bu bizim görevimiz” dedi. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460