banner556

GİKAD bu bilinçle hareket ediyor

İçim Çağıner Kavuklu, ülkenin kalkınabilmesi için kadınların güçlendirilmesi gerektiğini belirtti

GİKAD bu bilinçle hareket ediyor

Kıbrıs Türk Girişimci Kadınlar Derneği’nin (GİKAD), kadının iş yaşamında daha etkin yer alması için iş birliği yapmak amacıyla Creditwest Bank’a ziyarette bulunduğu ve güncel projeleri hakkında bilgi verdiği belirtildi.
Açıklamaya göre toplantıya, GİKAD Başkanı İçim Çağıner Kavuklu, Yönetim Kurulu üyeleri Berin Avunduk, Didem Kaner, Özlem Ratip ve Özlem Özbekoğlu katıldı. 
Toplantıda, Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer, Çatalköy Şube Müdürü Figen Kaymak, Ticari Pazarlama Yönetmeni Serap Dönmez de hazır bulundu.
GİKAD Başkanı İçim Çağıner Kavuklu konuşmasında, ülkenin kalkınabilmesi, toplumun güçlenebilmesi için kadınların güçlendirilmesi gerektiğini belirterek, GİKAD’ın bu bilinçle hareket ettiğini kaydetti.  
Kavuklu, derneğin kuruluş amacının, kadınların tüm ekonomik faaliyetlerde, bilimde, sanatta, eğitimde ve siyasette katılımcı olarak değil karar verici olarak yer alması olduğunu söyledi. Kavuklu, gelişim ve eğitimin önemine inandıkları için GİKAD Akademi’yi kurduklarını ifade etti. 
Creditwest Bank Genel Müdürü Mazher Zaheer de, Creditwest Bank çalışanlarının yüzde 78’inin kadınlardan oluştuğunu ve bankanın başarısında kadın çalışanların emeğinin çok büyük olduğunu söyledi.  
Ülkede kadının ekonomide tam anlamıyla yer alması arzusunu dile getiren Zaheer, teknoloji ve kadının bir araya gelmesiyle herhangi bir sınırın kalmadığını kaydetti.  

banner560
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat İle Şi̇ri̇n
Ferhat İle Şi̇ri̇n - 3 ay Önce

kadın erkeğin bütünleridir..MAALESEF BU ÜLKEDE HABİRE,ERKEKLER ÖTEKİLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR .OYSA, DEVLET DAİRELERİNİN VE OKULLARIN PERSONELLERİNİN ASGARİ % 70 İ KADIN..ERKEKLERİN AŞAĞILANMASINA,ÖTEKİLEŞTİRİLMESİNE VE GÜNAH KEÇİLERİ İLAN EDİLMELERİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ ,EVVEL ALLAH,BİİZNİLLAH..GİZLİ GİZLİ AKTTIRMADAN,KADIN ERKEK KUTUPLAŞTIRILMASI OLUŞTURULUP ANA ERKİL AİLEYE GEÇİLMEK İSTENİYOR. NERDE EŞİTLİK İLKESİ !!!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474