Gümrük memuru gözaltına alındı

Girne açıklarındaki gemide çok sayıda kaçak sigara, tütün, alkollü içecek ve cep telefonu bulundu

Gümrük memuru gözaltına alındı
banner432

Onur ULAĞ
Sahil Güvenlik, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ve Girne Polis Müdürlüğüne bağlı ekipler başarılı operasyonlarına dün bir yenisini daha ekledi. Girne'den ayrılan bir tekneye operasyon düzenlendi; çok sayıda kaçak sigara, elektronik sigara tütünü, cep telefonunu, alkollü içki ele geçirildi. Polis, biri gümrük memuru olmak üzere 3 kişiyi tutukladı.
Polis Basın Subaylığı’nın açıklaması şöyle:
“Saat 07.30 sıralarında,  Girne Turizm Limanından ayrılan bir tekneye Sahil Güvenlik ekipleri, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ve Girne Polis Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından  operasyon düzenlendi.
Lapta deniz kıyısından yaklaşık 2 mil açıkta Sahil Güvenlik ekipleri tarafından tespit edilen tekne, Girne Turizm Limanına getirilerek teknede yapılan aramada; gümrüğe beyan edilmemiş çok sayıda sigara, elektronik sigara tütünü, cep telefonunu ve alkollü içki tespit edildi.
Mesele ile ilgili olarak teknenin kaptanı  H.Ç. (E-30), teknede yolcu olarak bulunan A.Y. (E-53) ve olayla bağlantısı görülen gümrük memuru S.Ç. (E-43) tutuklandı.. Soruşturma devam etmektedir.”


 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460