banner564

Güneyde turizm patlaması

Arife ve bayramın ilk gününde Ercan’a toplam 93, Larnaka ve Baf’a 2 günde 305 uçak indi

Güneyde turizm patlaması
banner598

Raif DOĞRU

   Kurban Bayramı münasebetiyle Kuzey Kıbrıs’a gelen turist sayısının geçmiş bayramlar kadar yoğun olmadığı belirtiliyor. Diyalog muhabirinin elde ettiği bilgiye göre arife olan Cumartesi günü Ercan’a 44 uçak iniş yaptı. Bunların 18’i İstanbul’daki iki havaalanından geldi. Bayramın birinci gününde Ercan’a inen uçak sayısı 49 oldu. Böylece 2 günün toplamı 93 olarak hesaplandı.
   Bu yıl turizmde ciddi artışlar yaşayan Güney Kıbrıs’ın Larnaka havaalanına ise son 2 günde 216 uçak indi. Seferlerin çoğunluğu İngiltere’nin Hethrow, Stansted, Luton, Gatwick ve Manchester havaalanlarından gerçekleşti. İngiltere’den sonra ikinci sırayı Yunanistan, üçüncü sırayı da İsrail (Telaviv) uçuşları aldı.
   Güney Kıbrıs’ın ikinci havaalanı Baf’a ise son 2 günde 89 uçak indi. Seferlerin çoğunluğu yine İngiltere’nin değişik havaalanlarından gerçekleşti. Bunu Telaviv ve Yunanistan’dan gelenler izledi.
Ercan uçuşları
   Bugünden itibaren Ercan’a yönelik uçuşlar şöyle:
  17 Haziran’da 43 geliş 44 gidiş, 18 Haziran’da 39 geliş 38 gidiş, 19 Haziran’da 42 geliş 42 gidiş, 20 Haziran’da 45 geliş 45 gidiş, 21 Haziran’da 39 geliş 39 gidiş, 22 Haziran’da 47 geliş 47 gidiş ve tatilin son günü olan 23 Nisan Pazar günü ise 47 geliş 47 gidiş.

Rum turizmi canlandı

   Güney Kıbrıs’ın turizm istatistiklerine göre; bu yıl adaya gelen turist sayısında ciddi artışlar yaşanıyor. Geçtiğimiz yılın ilk 4 ayında Güney Kıbrıs’a giden turistlerin sayısı 736 bin iken bu yılın aynı döneminde 748 bin 814 oldu.
   Ziyaretçilerin 117 bin 902’sinin İngiliz vatandaşı olması dikkat çekiyor.
   Bunu 35 bin ile İsrail, 25 bin ile Polonya vatandaşları izliyor. Yunanistan’da gelenlerin sayısı ise 13 bin oldu.
   Rum Yönetimi, yıl sonuna kadar 4 milyon turist hedefini aşmayı hedefliyor.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğru Söz
Doğru Söz - 1 ay Önce

Ataoğlu ve gakkariyalarının güya turizm fuarlarınada harcadikları zıkkımları olsun.

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 1 ay Önce

Güney Kıbrıs TURİZM patlaması yaşıyor ‘ KKTC ise Elli Bakan Başbakan Müşavirler Belediye Başkanları Cumhurbaşkanı Danışmanlar Danışmayanlar Sadece BAKA KALIYOR !
Yönetimsizlikten Dökülen KKTCye TURİST değil de kalıcı Afrikalılardan başka Kim gelmek istesin ki ??

Doğru Söz
Doğru Söz - 1 ay Önce

Muhakkak ki biri nisbeten doğru yönetiliyor bir tamamen yanlış, basiretsiz, boktan. Cehalet, AK TROLLER ile İktidar trollerinin havlamasını duyar gibiyim...

Turkish Power
Turkish Power - 1 ay Önce

Bre kuffarlar bu ambargolar ruma olsaydi 2 turist gelmezdi ulan gidin bunun hesabini annani reddeden palikaryayi ab ye alan itlere soracan ikiyuzlu sark entelleri

Doğru Söz
Doğru Söz @Turkish Power - 1 ay Önce

Neticeye bak, AK Trol. Ne turizmi var ki burda? Kumar. Kaç kişiye yarar. Ruma 3.5 milyon turist gelir ve her biri ortalama bin eu brakır. Etti mi 3.5 milyar eu. Bizim hikâyeciler da bize 2 milyin turist gelir diyor. Eeee hani 2 milyar eu nerede? Hikâye gercek olsa KaKaTC nin devlet bütcesi turizimden hallolur be AK Troll.

Hasan Nuri
Hasan Nuri - 1 ay Önce

Turizm’e Bakmayanımız Turizm Fuarlarında Beleşe Zaman ve Milyonlarca Parayı Harcaycağına TURİZM patlaması yaşayan Güney Kıbrıs’a bir Tatile gidip de TURİZMİN nasıl yapıldığını Alışabilse !!

KKTC
KKTC - 1 ay Önce

Yalan söylüyorlar.

Cok komik
Cok komik - 1 ay Önce

Elin gavuru turiste nasil davranacagini cok iyi biliyor turk tarafi turisti nasıl soyacagini ve cebindeki parayi alsin bilir turizum bakani ve bastakiler nerde

SIRADAKİ HABER

banner471

banner473