banner564
banner556

Havaalanında test kalktı

Ercan’da incelemelerde bulunan Başbakan Sucuoğlu, girişlerin kolaylaşması için alınan kararı açıkladı

Havaalanında test kalktı

Ercan Havaalanı’nda Adapass işlemleri, form doldurma zorunluluğu ve üstüne test uygulaması  girişlerde kaosa neden olurken, Başbakan Faiz Sucuoğlu gelen yolcuların giriş işlemlerinde yaşadığı gecikmelere çözüm bulma amacıyla havalimanında incelemelerde bulundu. Başbakan Sucuoğlu, 
Ercan Havalimanı’nda, gelen yolcuları işlem süresini azaltmak amacıyla 29 Kasım Pazartesi gününden itibaren turuncu ülkelerden gelecek yolcuların uçağa binmeden PCR test sonucu ibraz etmesi gerekeceğini açıkladı
İnceleme ve paydaşlarla yaptığı toplantı sonrası basına açıklama yapan Başbakan Sucuoğlu, bir çözüm ürettiklerini, 29 Kasım' da yeni uygulama devreye gireceğini açıkladı.
Başbakan Faiz Sucuoğlu, 29 Kasım itibarıyla turuncu kategorideki ülkelerden gelecek yolculardan uçağa binmeden negatif sonuçlu PCR testi aranacağını, KKTC'de havalimanında test yapılmayacağını söyledi.
Başbakan'a incelemelerinde Başbakan Yardımcısı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, Havalimanında teknolojik uygulamalardan sorumlu Kuzey Kıbrıs Turkcell yetkilileri ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner de eşlik etti.
Ercan T&T Havalimanı Genel Müdürü Serhat Özçelik de Başbakan'a sıkıntılar hakkında bilgi verdi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 9 ay Önce

Ada pass mada passs ne olacak ??? Formlar falan doldurulacak mi!!!! Sizin yuzunuzden ailelerimiz gelemiyor yanimiza!!!! Sacma sapan kurallariniz var!!!!!! BIKTIK!!!!

SIRADAKİ HABER

banner456

banner473