banner564
banner622

‘Her alanda güçleneceğiz’

Tatar, KKTC’nin Doğu Akdeniz’de bağımsız bir Türk devleti olarak gelişmeye devam ettiğini belirtti

‘Her alanda güçleneceğiz’
banner598

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC’nin Doğu Akdeniz’de bağımsız bir Türk devleti olarak gelişmeye devam ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, “Üniversitelerimizde verdiğimiz eğitim, turizm ve tarımsal alanda gelişiyoruz. Anamur, Alaköprü barajından asma borularla KKTC’ye yılda 75 milyon metre küp suyun akması ile tarımsal alanda büyük hizmetlerimiz olacak" ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Tatar, dün sabah saatlerinde Antalya'da basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu.
Antalya'nın Akdeniz'deki en başarılı turizm kenti olduğunu belirten Tatar, "Antalya’nın tecrübesini KKTC ile de paylaşması en büyük temenni ve dileğimdir” dedi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yönetimi ile Türkiye Cumhuriyeti yönetiminin istişare içerisinde olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, “KKTC’nin çehresinin değişmesi, doğası ve turizme yönelik imkânlarının artması için olağanüstü bir çaba içerisindeyiz. KKTC’nin de bu bölgede bir destinasyon olarak gösterilmesi ve tanıtılmasının önemli olduğunu değerlendiriyorum. Ercan Havalimanımıza yeni açılan ek terminallerle artık daha fazla yolcu ve daha fazla turist KKTC’ye ulaşabilecek. Bizim temaslarımızın her iki halkın kaynaşması ve ileride yapılacak olan iş birliklerine zemin oluşturması bakımından önemli buluyorum. Tüm Antalyalılara, KKTC’den getirdiğim sevgi ve muhabbetleri paylaşmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Valiyi ziyaret etti
Bu arada Tatar, Antalya’daki temasları çerçevesinde Antalya Valisi Hulusi Şahin'i ziyaret etti.
Tatar, burada yaptığı konuşmada, Antalya'nın Akdeniz çanağında en başarılı turizm kenti olduğunu kaydetti.
Antalya'nın tecrübe ve birikimini KKTC ile paylaşmasının en büyük temennisi olduğunu belirten Tatar, şunları söyledi:
"KKTC yönetimi olarak sıklıkla Türkiye Cumhuriyeti'nin yetkilileriyle istişare içerisinde, KKTC'nin çehresinin değişmesi ve turizm faaliyetlerinin artması için olağanüstü bir çaba içerisindeyiz. Dolayısıyla Antalya ile yapılacak çok mühim ve değerli çalışmalarımız olacağını düşünüyorum. Çünkü KKTC'nin de bu bölgede bir destinasyon olarak gösterilmesi ve tanıtılması önemlidir."
Tatar, Ankara'daki temaslarının ardından Antalya’daki temaslarını da tamamlayarak 14.15'te yurda döndü.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ck
Ck - 2 ay Önce

Hiç sanmam

Okuyucu.
Okuyucu. - 2 ay Önce

Reisicumhurumuz iyiki var.

SIRADAKİ HABER

banner608

banner474