banner493

Her hafta PCR yapılacak

Aşısız kişiler bugünden itibaren PCR yaptırmadan Turizm ve Çevre Bakanlığı’na alınmayacak

Her hafta PCR yapılacak
banner432

Turizm ve Çevre Bakanlığı, son günlerde artan Covid-19 vakalarından ötürü bakanlık ve bağlı bulunan dairelere aşısız kişilerin PCR’sız alınmayacağını duyurdu. Aşısız kişilerin 7 günlük PCR ya da antijen negatif test sonucu göstererek binalara girebilecekleri açıklandı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, kararın, vakaların artması ile hızla yayılan virüsün daha fazla yayılmasını önlemek ve halkın aşılanmasını teşvik etmek amacı ile alındığı belirtildi. 

banner520
Bu çerçevede, bugünden itibaren Turizm ve Çevre Bakanlığı ve bağlı bulunan dairelere aşısız vatandaşların alınmayacağı, aşısız kişilerin 7 günlük PCR ya da antijen negatif test sonucu göstererek binalara girebilecekleri açıklandı.
Bakanlık açıklamasında, “Ülkedeki tüm sektörler bu dönemde çok etkilenmiştir. Turizm paydaşları da bundan en çok etkilenenler olmuştur. Bundan dolayı da, turizm sektörünün canlanmaya başladığı bu günlerde alınan bu kararın tüm kurum ve kuruluşlara örnek teşkil etmesi ve aşılanmanın artması için atılan bir adım olarak düşünülmektedir.” ifadelerine yer verildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2021, 10:13
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473