banner564

Herkes şokta

banner587

17 yaşındaki kız öğrencisiyle defalarca ilişkiye girmekle suçlanan öğretmen Hüseyin Güngeldi’nin yanı sıra, evlerini kullandırdığı iddiasıyla Cihan Gür ve İhsan Azeri tutuklandı 

Herkes şokta
banner598

Suna ERDEN  
Geçtiğimiz Şubat ayında 17 yaşındaki lise öğrencisi kızla ilişkiye girmekle suçlanan ve ülkede infiale yol açan beden eğitimi öğretmeni Hüseyin Güngeldi, meslekten atılmasının ardından dün de tecavüz suçlamasıyla mahkeme huzuruna çıkarıldı ve tutuklandı.
  Zanlı Güngeldi’ye söz konusu kız çocuğuyla ilişkiye girmesi için Lefkoşa’nın Surlariçi’ndeki evini açmakla suçlanan ‘Chicco’ lakaplı Cihan Gür ile konteyner tipi ikametgahını öğretmen Hüseyin Güngeldi’nin kullanımına verdiği iddia edilen İhsan Azeri de tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Polise şikayeti kız yaptı
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Ergüleç, olguları aktardı. Polis, 
25 Şubat 2020 tarihinde E.S’nin (K-17) Lefkoşa Adli Şube’ye gelip, öğrenci olduğunu ve aynı okulda beden eğitimi öğretmeni olan zanlı Hüseyin Güngeldi ile gönül ilişkisi yaşadığını, cinsel ilişkiye girdiğini, çıplak fotoğraflarını çekip gönderdiğini ve zanlının da WhatsApp’tan başkasına gönderdiğini belirtip, ifade vererek şikâyetçi olduğunu söyledi. Polis tarafından Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nca soruşturma başlatıldığını, bu soruşturma neticesinde Savcılığın zanlı aleyhinde, Fasıl 154 Ceza Yasası’nda yer alan “Koruma ve bakım sorumluluğu altında olan kişilere cinsel tecavüz” suçuyla soruşturma başlatılmasının istendiğini mahkemeye aktardı. 

İlk önce Chicco’nun evine götürmüş
Polis, E.S’nin 28.08.2020 tarihinde yeniden ifadeye çağrıldığını ve 2019 Ekim, Kasım ve Aralık aylarında çeşitli ikametgâhlarda zanlının, kendisine cinsel tecavüzde bulunduğunu beyan ettiğini belirtti. Polis, zanlı Hüseyin Güngeldi’nin 28.08.2020 tarihinde tutuklandığını söyledi. Polis, E.S’nin ifadesinde zanlı Hüseyin Güngeldi’nin kendisini okul saatinde Lefkoşa Surlariçi’nde Chicco lakaplı birinin evine götürdüğü ve cinsel tecavüzde bulunduğunu belirttiğini söyledi. 
Gür, inkar etti ama kız evin içini anlattı
Polis, Chicco lakaplı kişinin zanlı Cihan Gür olduğunun belirlendiğini, ikametgâhında tutuklandığını ve zanlı Hüseyin Güngeldi’ye anahtar verip, vermediği sorulduğunda vermediğini söylediğini mahkemeye aktardı. Polis, E.C’nin ifadesinde evde beyaz renk bir köpek olduğunu ve evi tarif ettiğini belirtip, zanlının evinde beyaz renk bir köpek olduğunun belirlendiğini ve tarife uyduğunu anlattı. 

Konteynır tipi ev de işin içinde
Polis, zanlı Hüseyin Güngeldi’nin, zanlı İhsan Azeri’nin konteyner tipi ikametgâhında da defalarca cinsel ilişkiye girdiğini belirttiğini söyledi. Polis, zanlı İhsan Azeri’nin dün 08.30’da tutuklandığını söyledi. Polis, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti. 
Zanlıların avukatları Altan Erdağ, Sonay Kande ve Kıvanç Manyera, tutukluluk talebine itiraz etmedi. 
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

banner594
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet ilker
mehmet ilker - 3 yıl Önce

Ada pislik doldu.Ne belediyesinde hayir kaldi nede devletinde

VEDAT A.
VEDAT A. - 3 yıl Önce

Bu ülke sapık dolu... Ne Polis görevini yapıyor ne de ülkeyi yöneten siyasiler. Yazık... Çok yazık.

mehmet Can
mehmet Can - 3 yıl Önce

Siz yargıç mısınız ki daha iddalardan dolayı yeni tutuklanan kişileri yargının kararını beklemeden suçlu buluyorsunuz?.Peki ya bu insanlar masum çıkarsa vicdanınız sızlar mı,belki ayni iddalar yarın senin de karşına çıkar...

acun
acun - 3 yıl Önce

Be her iddia kanıtlanmak zorundadır,mahkeme suçludur demeden kimse suçlu değildir,bekleyin görün...

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473