banner556

Hür-İş’e söz verdi

Başbakan Tatar, “Asgari Ücreti kabul edilir bir noktaya çekmek için elimizden geleni yapacağız” dedi

Hür-İş’e söz verdi

 Başbakan Ersin Tatar, Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) Genel Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu ve beraberindeki heyetini kabul ederek görüştü. 

Yapılan açıklamaya göre Başbakan Tatar, devlete sahip çıkma adına herkesin görevini en iyi şekilde yapmak durumunda olduğunu söyledi. 
Asgari ücrete yapılan itiraz konusuna da değinen Başbakan Tatar, “Asgari Ücreti kabul edilir bir noktaya çekmek için elimizden geleni yapacağız” dedi. Başbakan görüşmede yaptığı konuşmada sendikal yaşamın ülke için önemine de vurgu yaptı. 
Tatar, “İnsanlarımızın çalışma koşullarını, hayat standartlarını, maaşlarını, haklarını hukuklarını koruyabilen, demokrasimiz içinde tecrübesi ile geçmişi ile büyük hizmetlerde bulunan sizleri tebrik etmek istiyorum. Dönem dönem böyle görüşmeler oluyor. Önemli olan ülke barışı ve huzuru için karşılıklı konuşmaktır” dedi. 

Serdaroğlu: Seçim yasakları yaklaşıyor…
Hür-İş Genel Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu da, Toplu iş sözleşmelerinin henüz imzalanmadığını, seçim yasaklarının yaklaştığını hatırlattı ve Başbakan’ın konu ile ilgili adım atmasını istedi. 

Serdaroğlu, “Toplu iş sözleşmelerinin aynı şekilde devamından yanayız. Toplu iş sözleşmemize, hiçbir şekilde geçmişten ileriye götürecek herhangi bir ek menfaat koymadık. Çalışma barışının bozulmaması adına bunun aynı şekilde devamından yanayız” dedi. 
Serdaroğlu, bazı kesimlerin kendilerini siyasete çekmeye çalıştığını ancak buna yanaşmadıklarını kaydetti.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472