banner564

İfadeler alınıyor

banner587

Karşı şeride geçerek kaza yapan ve bir kişinin ölümüne yol açan Timur İlmaz, 3 gün daha tutuklu kalacak

İfadeler alınıyor
banner598

Suna ERDEN
Girne-Tatlısu anayolunda meydana gelen ve Çin uyruklu Junwen Ye’nin ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından tutuklanan Timur İlmaz, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Duruşmada kazada yaralanan Çin uyruklu şahısların ifadesinin henüz alınmadığı belirtildi. Çin uyruklu şahısların ifadelerinin alınması için ek süre talep edildi.
Mahkemede olguları aktaran polis, 10 Mayıs 2023 tarihinde, saat 05.00 sıralarında, Girne-Tatlısu Anayolu’nun 2-3’üncü kilometreleri arasında, yönetimindeki ZUR 839 plakalı salon araç ile seyreden Timur İlmaz’ın Tatlısu istikametine doğru seyrettiği sırada sağa meyilli viraja geldiğinde, dikkatsizliği sonucu direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun sağına geçtiğini söyledi. Polis, zanlının bu esnada karşı istikametten gelmekte olan Lu Chao, yönetimindeki ZNY 352 plakalı salon aracın ön kısmına çarptığını ifade etti.
Polis, çarpmanın etkisiyle her iki araçta yangın çıktığını ifade etti. Polis, kaza sonucu yaralanan ZUR 839 plakalı araç sürücüsü Timur İlmaz ve araçta yolcu olarak bulunan Dilfuza Mardonova (K-32) ile ZNY 352 plakalı araç sürücüsü Lu Chao ve araçta yolcu olarak bulunan Zhi Qu ile Junwen Ye’nin 
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını belirtti.
Ağır yaralanan Junwen’in tedavi görmekte olduğu yoğun bakım servisinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdiğini açıkladı. 
Polis memuru, ZNY 352 plakalı kiralık aracın sürücüsünün Cerrahi Serviste, diğer yolcunun ise yoğun bakımda tedavi gördüğünü ve durumunun ağır olduğunu belirtti. 
Hayatını kaybeden Ye’ye otopsi yapıldığını kaydeden polis, ölüm nedeninin iç kanama olarak kayda geçtiğini açıkladı. 
Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlı Timur’un kaza günü aracında 35 bin dolar ve 15 bin euro para bulunduğuna dair iddiaları olduğunu, bu iddianın araştırılacağını belirtti.
Polis, alınacak ifadeler olduğunu belirterek, zanlının 3 gün daha tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

banner594
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473