banner493

Kadın girişimci artmalı

Başbakan Saner, ülkede erkeklerin egemen olduğu bir iş sektörü bulunduğunu belirtti

Kadın girişimci artmalı
banner432

Başbakan Ersan Saner, ülkede erkeklerin egemen olduğu bir iş sektörü bulunduğunu belirterek kadın girişimcilerin sayısını artırmak için onları desteklemek istediklerini söyledi.
Başbakan Ersan Saner İş Kadınları Derneği Başkanı Selin Candemir ve Yönetim Kurulu’nu kabul etti.
Başbakan Saner kabulde yaptığı konuşmada, süreç içerisinde İş Kadınları Derneği’nin ortaya koyduğu projelerin takdire şayan olduğunu belirterek, ülke ekonomisinin daha ileriye gitmesi için kadınların çalışma yaşamına katkısının çok önemli olduğunu söyledi.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı döneminde kadınların hiçbir mezuniyet derecesine bakılmaksızın iş yaşamına katıldıkları andan itibaren en uzun süre olan 5 yıl devlet tarafından tüm sosyal güvencelerinin yatırımlarının yapılması için gerekli tüzüğü de hayata geçirip uygulamaya koyduklarını hatırlatan Başbakan Saner, “Hedefimiz, kadınlarımızın, hem girişimcilik yeteneklerinin artırtılması hem de sosyal güvenlik kurumlarına ödemeleri gereken zorunlu yatırımları yaparken zorlanmamalarıdır” dedi.

Candemir: Kooperatifçilik yaygınlaşmalı
Selin Candemir ise kabulde yaptığı konuşmada bölgesel üretim şeması ışığında, yerli ürünlerin markalaşmasına ve sertifikasyona yönelik teknik destekler sağlanmasının, kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması için yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde farkındalığın artırılmasının, kooperatifçilik modelinin geliştirilmesi için kadınları bir araya getirerek ekonomiye katılımlarının sağlanmasının  önemine değinerek kadınların ekonomiye etkin katılımının desteklenmesi ve girişimcilik becerilerinin artırılması yönünde kapsamlı eğitimlerin her bölgede uygulanabilmesi için kaynak sağlanması ve iş birliğinin tesis edilmesinin gereği üzerinde durdu.
İş Kadınları Derneği Başkanı Selin Candemir dernek çalışmaları hakkında da Başbakan Saner’e bilgi verdi.
Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Selin Candemir Kadınların başarı öykülerinin yer aldığı kitabı Başbakan Saner'e takdim etti.   
 

banner508
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kupri Island
Kupri Island - 2 hafta Önce

YALAN ,KÜLLİYEN YALAN... DEVLEET DAİRELERİNDE,OKULLARDA, LTBELEDİYESİNDE % 90 VE ÜZERRİ BAYAN..... BÖYLE DİYE DİYE KADINLAR MAKAMALRI ELE GEÇİRDİ UYANIN EY ERKEKLER.............KADINLARIN TİMSAH GÖZYAŞLARI İŞE YARADI..

ADALET BİR GÜN ELBET !
ADALET BİR GÜN ELBET ! - 2 hafta Önce

ERKEKLERİ AŞAĞILAYAN, HOR GÖREN YETKİLİ İSTEMİYORUZ .

banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460