banner564

Kalplerde yaşayacak

Gazeteci Süleyman Ergüçlü gözyaşları arasında toprağa verildi

Kalplerde yaşayacak
banner598

Hayatını kaybeden Kıbrıs Türk basınının önemli isimlerinden gazeteci-yazar Süleyman Ergüçlü, dün son yolculuğuna uğurlandı.
Ergüçlü, Lefkoşa İsmail Safa Camii’nde öğle namazına müteakiben kılınan cenaze namazı sonrasında gözyaşları arasında Lefkoşa Mezarlığı’nda defnedildi.
Törene Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Cumhuriyet Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Ana Muhalefet CTP Başkanı Tufan Erhüman, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, bazı bakan ve milletvekilleri, iş adamları, basın camiası, Ergüçlü ailesinin akrabaları, Kıbrıs’ın her iki tarafından ve yurt dışından dostları katıldı.
Ergüçlü ailesinin taziyeleri kabul ettiği cenaze töreninde, cenaze namazının ardından tabutu omuzlarda taşınarak Ergüçlü’nün toprağa verilmesiyle tamamlandı. 
Ergüçlü için sabah saatlerinde uzun yıllar görev yaptığı Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK), Kıbrıs Gazetesi ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nde de törenler düzenlendi.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474