banner564

Karşı adımlar tartışıldı

Cumhurbaşkanlığı’nda; Güney Kıbrıs'ta taşımacılık yapan taksilere yönelik yasa tasarısı ele alındı

Karşı adımlar tartışıldı
banner598

Cumhurbaşkanlığı’nda dün Güney Kıbrıs'ta taşımacılık hizmeti veren taksi ve otobüsleri de etkileyecek Rum Meclisi’ne sunulan yasa tasarısı masaya yatırıldı. 
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başkanlığında düzenlenen istişare toplantısında, Güney Kıbrıs'ta halihazırda taşımacılık hizmeti veren taksi ve otobüsleri de etkileyecek Rum Meclisi’ne sunulan yasa tasarısı ele alındı.
Verilen bilgiye göre toplantıya; Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür Gençlik ve Çevre Bakanlığı Müsteşarı Serhan Aktunç, Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, Kıbrıs Türk Ticaret Odası, Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği, Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği ve Kıbrıs Türk Taksiciler Birliği’nden yetkililer katıldı. 
Toplantıda ayrıca Cumhurbaşkanı Özel Temsilcisi Güneş Onar, Cumhurbaşkanlığı Daire Müdürü Osman Çağakan, Hukuk İşleri Danışmanı Sülen Karabacak ile Güven Yaratıcı Önlemler ve İki Taraflı Teknik Komiteler Koordinatörü Seniha Birand Çınar yer aldı.
Toplantıda konu ilgili paydaşlarla etraflıca değerlendirilerek, yapılabilecek girişimler ve atılabilecek adımlar ele alındı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473