banner564

KKTC cazibe merkezi olacak

Tatar, “Isparta’nın tarım ve diğer sektörlerdeki başarılarından ve tecrübelerinden faydalanılması önemlidir” dedi

KKTC cazibe merkezi olacak
banner598

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile görüşmesinde, Isparta’nın tarım ve diğer sektörlerdeki tecrübelerinden faydalanılmasının önemli olduğunu söyledi.
Verilen bilgiye göre, Tatar, kabulde yaptığı açıklamada, “Isparta’nın tarım ve diğer sektörlerdeki başarılarından ve tecrübelerinden faydalanılması önemlidir. Kurulacak ortaklıklar olumlu olacaktır. İki halk arasındaki kardeşlik bağlarını geliştirmek ve genç nesillere aktarmak suretiyle KKTC’nin güçlenmesine vesile olacak çalışmaların milli değeri vardır” dedi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, görüşmede Ispartalı olan eski Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i yad etti ve Süleyman Demirel Üniversitesi’nde gençlerle bir araya gelip Kıbrıs sorununu anlatmak istediğini belirtti. 
Ülkedeki tasarrufların artması ve yatırıma dönmesinin önemli olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye’nin desteğiyle güven duyulan KKTC’nin cazibe merkezi olma yolunda ilerlediğini söyledi.
KKTC’nin Doğu Akdeniz’de turizm, ticaret ve bilim adası olarak yerini alacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, bu durumu değerlendiren yabancı ve yerli iş insanlarının ülkeye yatırım yaptığını vurguladı.
Başarıyı ve ilgiyi artırmak için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, içinde bulunulan iletişim çağında KKTC’deki gelişmelerin anında dünyada duyulduğunu kaydetti.
Tatar, Türkiye ve Kıbrıs’ta ulaşımın gelişmesiyle iki halk arasındaki bağların da geliştiğini söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yolcu
Yolcu - 3 ay Önce

Acuze merkezi olacağız.

SIRADAKİ HABER

banner471

banner474