banner564

Lefkoşa’da zorbalık

Başkentin göbeğinde trafikte kıstırdıkları şahsı ciddi şekilde darp eden 4 şüphelinden biri yakalandı, 3’ü aranıyor

Lefkoşa’da zorbalık
banner598

Lefkoşa’da dün sabaha karşı seyir halinde olan İdris Bulut’un aracının önünü keserek durdurduktan sonra genç adamı ciddi şekilde darp eden Emrah Taşkın yakalanırken, 3 zanlının arandığı açıklandı.
İki ayrı araçla Bulut’u kıstırıp darp ettikten sonra aracına da zarar veren zanlılardan Taşkın dün mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yürüten polis, olayın 28 Mart 2023 tarihinde saat 02.00 sıralarında Lefkoşa’da meydana geldiğini söyledi. Polis, zanlı ve beraberindeki 3 kişinin Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde seyreden İdris Bulut'un aracının önünü kullanımındaki araçlarla kestiklerini açıkladı. Polis, Emrah Taşkın’ın kaçmasını önlemek için Mercedes aracıyla Bulut’un aracının arkasında, diğer üç zanlının da önünde durduğunu ifade etti. 
Polis memuru, Emrah Taşkın ve 3 şahsın araçlarından inerek İdris Bulut'un başına ve vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve sert cisimlerle vurarak ciddi bir şekilde darp ettiklerini açıkladı.
Polis, zanlıların Bulut’un CP 901 plakalı aracının sağ ön kapı camını sert bir cisimle kırdıklarını, sağ ön kapısını ise vurup eğmek suretiyle hasara uğrattıklarını aktardı. Polis, İdris Bulut’un olay mahallinden kaçtıktan sonra kardeşi tarafından bulunup götürülmüş olduğu Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisinde görmüş olduğu ilk yardım tedavisine müteakip müşahede altına alındığını açıkladı. Polis memuru, olay mahallinde tespit edilen Emrah Taşkın’ın tutuklandığını ve diğer şahıslarında aranan kişi ilan edildiklerini söyledi. Polis, soruşturmanın yeni olduğunu aranan şahıslar, alınması gereken ifadeler ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek zanlının ilk etapta 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473