banner564

‘Mahrumiyet bölgesi’

CTP Milletvekili Kürşat, özellikle İskele- Karpaz’da sorunların can yakıcı hale geldiğini savundu

‘Mahrumiyet bölgesi’
banner598

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) İskele İlçesine bağlı Dipkarpaz Ersin Paşa, Sancar Paşa, Polatpaşa Ocak Örgütü Kongreleri ile İskele Dipkarpaz Bucak Kongresi yapıldı.
Verilen bilgiye göre, düzenlenen ocak ve bucak kongrelerine, CTP İskele Milletvekili Fide Kürşat, İskele ilçe Başkanı Hüseyin Öztörel ve bazı ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.
İskele Milletvekili ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Eğitim Sekreteri Fide Kürşat yaptığı konuşmada, ülkenin ekonomik anlamda içinde bulunduğu zor süreçten, düşen alım gücünden, ülkede yaşanan yabancılara kontrolsüz mülk satışlarından, artan nüfus ile birlikte özellikle eğitim ve sağlık alanında sorunların katlanarak arttığını belirtti.
Özellikle İskele- Karpaz bölgesinde sorunların can yakıcı hale geldiğini, eğitim ve sağlık hizmetlerinde bölgenin mahrumiyet bölgesi olduğunu, kırsal kalkınmaya yönelik çalışmaların olmamasından dolayı gençlerin şehir merkezlerine ya da yurt dışına göç ettiğini, ülkeyi yurt bilen insanların bu topraklarda kökleşmesi için bölgesel kalkınma planına ihtiyaç olduğunu söyleyen Kürşat, şu anda gelinen noktada erken seçimin şart olduğunu ve verilen mücadelenin toplumsal bir kurtuluş mücadelesi olduğunu ifade etti..
CTP İskele İlçe Başkanı Hüseyin Öztörel de CTP’nin bölgede örgütlenme çakışmalarına dikkat çekerek, kongrelerin yapılmasıyla birlikte bölgedeki çalışmaların ve istişarelerin yoğunlaştırılacağını belirtti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473