banner556

Maraton başladı

DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı açılış ve beyaz önlük giydirme töreni yapıldı

Maraton başladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı Açılış ve Beyaz Önlük Giydirme Töreni, Mustafa Afşin Ersoy Salonu’nda yapıldı. 
Verilen bilgiye göre, tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğrencileri Berkay Saral ve Berk Akımcı’nın müzik dinletisi ile başladı. 
Üniversite ve Fakülte tanıtım filmlerinin izlenmesinin ardından, DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi 3. Sınıf Öğrencisi Ghazaleh Sadat Aghazadeh Naeeni’nin konuşması ile devam etti.
Tıp okumanın bir maratona hazırlanmak gibi olduğunu kaydeden Naeeni, iyi bir doktor olmak için disiplin, istikrar, özveri ve kararlı olunması gerektiğini vurguladı. 
Naeeni’nin ardından söz alan DAÜ Dr. Fazıl Küçük Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nahide Gökçora ise çıkılan yolun uzun ve zorlu bir sorumluluk olduğunu ifade ederek, Covid-19 pandemisi ile hayatın değiştiğini ve bu dönemde sağlık çalışanlarının yoğun ve özverili gayretine şahit olunduğunu belirtti.
DAÜ Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın da, üniversite genelinde derslerin ilk günü olduğunu; 1,5 yıllık aradan sonra yüz yüze eğitime başlandığını ve bundan dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti. 
DAÜ Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Dr. Erdal Özcenk ise, dünyanın en kutsal mesleğini seçen öğrencileri kutlayarak başladığı konuşmasında,  beyaz önlüğün güçlük, kuvvet, özveri, empati kurmak ve gurur olduğunu ifade ederek, öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.
Açılış konuşmalarının ardından, geleneksel Beyaz Önlük Giydirme Töreni gerçekleştirildi ve Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Lütfiye Mülazimoğlu’nun “Aşı Tereddütünden Yapay Zekaya: 21. Yüzyıl’da Hekim Olmak” konulu çevrim içi ilk ders sunumuyla sona erdi.
 

banner560
YORUM EKLE
YORUMLAR
GERMANIUM
GERMANIUM - 8 ay Önce

HASTA YOK AMA TIP EĞİTİMİ VERİYORLAR....YAZIK !!!!!! TP EĞİTİMİ,KALABALIK ÜLKELERDE VERİLİR,HASTA GÖRMEDEN DOKTOR OLUNMAZ.AMAM HERKES BEDAVADAN DOKTOR OLMAK İSTİYOR.....

SIRADAKİ HABER

banner456

banner465