banner493

‘Merit otelleri esnafa can suyu veriyor’

Merit otellerinin ‘kapatma’ kararını değerlendiren işadamı Asım Dedezade, bu durumun herkesi etkileyeceğini söyledi

‘Merit otelleri esnafa can suyu veriyor’
banner432

Melis GÜNEL 
Merit otellerinin ‘kapatma’ kararı dün gündemdeki yerini alırken, iş adamı Asım Dedezade, turizm başta olmak üzere birçok sektörün kötü etkileneceğini söyledi. 
Süresiz kapatma kararı nedeniyle üzgün olduğunu dile getiren Dedezade, “Merit otellerinin kapanmasının etkileri çok büyük olacak” dedi.
Dedezade,  “Karara son derece saygılıyım ancak bu yalnızca Merit Oteller Grubu’nu ilgilendiren ve sadece Merit Otelleri ile sınırlı kalan bir konu değildir” ifadelerini kullandı. Dedezade, “Bu oteller turizme can veriyor, esnafa can suyu veriyor. Kapanması birçok sektörün yara alması demektir” şeklinde konuştu. 

banner499
Diyalog’a konuşan Asım Dedezade şunları söyledi: “Mart itibari ile yaptığım ilk duyuruda ilk ödenmesi gerekenler birinci sırada esnaf, ikinci sırada ise tedarikçiler olmalı demiştim ama en büyük zararı esnaf gördü. Bu önerilerim dikkate alınmadı.”
Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner’in yapmış olduğu bir açıklamayı hatırlatan Dedezade, ‘turizm çalışanlarının işsiz kalacağı’ yönündeki çağrısının ciddiye alınmadığını vurguladı. Dedezade, “Bu konu sadece bir otelin aldığı ve yalnızca o oteli ilgilendiren sınırlı bir karar değildir. Esnaftan başlamak üzere tüm halkın geleceğini ilgilendiren bir konudur” dedi. 

İşsizler arttı
Dedezade, devletin 5 bin 500 kişinin pandemiden itibaren işsiz kaldığını söylemesine rağmen, Çalışma Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faiz Sucuoğlu’nun bu rakamı 200 kişi, CTP’nin ise 10 bin kişi olarak açıklamasının halkı yanlış bilgilendirme olduğunu savundu. 
Dedezade, Merit’in bir suçu olmadığını ancak kapanmasından dolayı 10 bin civarında işsiz ortaya çıkacağını kaydetti. İş Adamı Asım Dedezade geçtiğimiz gün açıklanan Hane Halkı İşgücü Anketi kapsamında Genç nüfusun işsizlik oranının yüzde 29,3 olduğunu hatırlattı. Dedezade, bu durumun nasıl düzeltileceği konusunda Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Çalışma Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Faiz Sucuoğlu’na bazı sorular yöneltilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Medyaya da seslendi
Medya çalışanlarına da seslenen Dedezade, bu mesleğin yalnızca Diyalog Medya Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar’ın düzgün yayın takipçiliği ile olacak bir iş olmadığının altını çizerek, “ Kelle koltukta’ risk altında çalışan Diyalog Medya Grubu ekibini yalnız bırakmakla olmaz, basın/medya gazetecilik yapacaksanız ya doğru bir şekilde yapın ya da sizde çekilin” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2021, 11:51

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ozlem ozogmen
ozlem ozogmen - 4 ay Önce

Bir zamanlarin hopy yoppy cocugu Serdar Denktas bunun abiside boyleymis Bu serdar bankanin icini bosaltmisti Kudret Ozersayda benim gotum kelmi deyip bi de o pompaladi hortumladi (Mine Boyaci Ex kocasi) millete devlete gecirdiler sonuc mu?Alisti bunlar alistirdi milleti bunlar Devletin icinde serefsiz satilmis vatan hainleri bu serefsiz o. cocuklari hirsizlari berat ettirdi. Bunlar alismis calmaya talana hortuma kadin kiz cocuk peskes cekmeye.Dur diyen ne yapiyosun diyen namuslu adam da kalmadi aksi hareket eden yurdu yuvasi dagiliyor talan ediliyor sindiriliyor korkutuluyor .Bununla beraber Vatan haini de serefsiz de bir hayli devlette calisan. Nasil olsa, biz Serdar Denktas -Muge -Mine Boyaci -Kudret Ozersay olarak kesemize kaliyor talanlar- fonlamalar- calmalar havada ucusan kocanlar- istasyon arazileri-dandik tiriskadan bi universite (Bolumleri talan hirsizlik hortumlama fonlama pezevenklik) Kisaca bu Denktas-Boyaci-Ozersay ailesine-yardim yataklik eden Eminyet gucleri, Adalet bakanligi Savcilar-Hakimler-Istikbarat-Emniyet gorevlileri artik biliyolar ki yardim ederlerse bu ailelere serfsiz haysiyetsiz onursuz pez…k , vatan millet haini olacaklarini. Bunlarin Feto baglantilari imar iskan imamlariyla iliskileri mugecimin ihtisas alanina girmektedir. kocanci muge
Serdar Denktas senin baban bu ulkede calisti karsiligini da tiskirincaya kadar bol bol aldi ve size de peskesi zaten cekti.(Imam osurursa cemaat de Sicarmis) Bu da sen ve ailen Kisilere, Millete, Devlete Askere, Emniyete,istikbarata gecirme-duzme-hayatlariyla oynama hakki vermiyor. krallik yok burda serdar muge uctas uckagittas
1992-93 yaptigin serefsizligin hesabi acik bende kapanmadi.
1993-94 hesap acik kapanmadi.
2000-2003 hesap acik kapanmadi. Caldiklarini talan ettiklerini fonladiklarini faiziyle iade edicen Serdar Denktas mis efendiy mis. Mugeee-Mineee-Kudreeettt simdi uyanik ya hopi yopi serdar denktas, kudret ozersaya sinyal veriyor millet keriz bi bu uyanik it telefonla mesaj versene arasana Başsavcı Sarper Altıncık,i ( bide kullaniyo savcinin haberi bile yoktur buyuk ihtimal serdas denktas uckagitdas dalavereci serefsiz boyun
(dokunulmazlığı kaldırılsa da istifası reddedilen, eski Başbakan, UBP Milletvekili Hüseyin Özgürgün’ün yargılanmasına adaya geldiği gün başlanacağını açıkladı. "Geldiği gün, yargılama başlar…”)
serdar denktas avradi muge tosun oglu sinyalleri maniplasyonlari korkutma sindirme hep birkac gazete uzerinden verir telefonlari dinleniyormusKasAturAP - Sizin kafanızdaki 40 tilki, benim kafamdaki 1 topal tavşanı kovalayamaz. Yani kötülük yapmıyoruz diye salak da değiliz Saygı Ve Özlemle KaskaTuraisoo


muge @KasAturAP - Dikkat ette elini kesmesin o KasAtura

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner472

banner460