banner493

Önemli destek

Okçular Vakfı, Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu bildirmek için temaslarda bulunuyor

Önemli destek
banner432

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Okçular Vakfı ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ile beraberindeki heyeti kabul ederek görüştü.
Verilen bilgiye göre; Okçular Vakfı olarak Kıbrıs Türk Halkı’nın yanında olduklarını ifade etmek için ziyarette bulunduklarını belirten Yıldız, Okçular Vakfı’nın tarihi bir vakıf olarak Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali’ni gerçekleştirerek, 20 Temmuz kutlamalarında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve ülkeyi ziyaret edecek olan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla,  gençlerle sportif ve kültürel etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi. 
Yıldız, “Bu etkinliklerle inşallah gücümüze güç katacağız, tüm dünyaya Kıbrıs Türk Halkı’nın haklı davasını duyuracağız ve bu etkinlikler yakınlığımızın pekişmesine de vesile olacaktır” dedi.
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ise, Okçular Vakfı heyetini ülkede görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdiği konuşmasında,  kültürün korunması bakımından yapılan çalışmaları takdirle izlediğine ve sportif ve kültürel etkinliklerle yakınlaşmanın önemine işaret etti.
20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı’nı kutlarken,  Vakıf tarafından düzenlenecek faaliyetlerin önemini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük bir heyetle KKTC’ye geleceğini ve yapılacak etkinliklerle Kurban Bayramı ile birlikte iki bayramın da birlikte kutlanacağını söyledi.

Saner: Katkılar için teşekkürler
Başbakan Ersan Saner, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında KKTC’de bulunan Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız’ı kabul etti.
Beyoğlu Belediyesi ve Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, kabulde yaptığı konuşmada, 20 Temmuz Barış Harekâtı’nın 47. yıldönümü vesilesiyle Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile birlikte etkinlikler düzenleyeceklerini ve Kıbrıs Türk Halkı’nın yanında olduklarını tüm dünyaya duyurmak istediklerini kaydetti.
Başbakan Ersan Saner de, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte hareket edip, özellikle Mavi Vatan diye adlandırdıkları bölgede Türk Ulus’unun hak ve çıkarlarını korumanın kendileri için hayati bir önem taşıdığını söyledi.
Osmanlı İmparatorluğu’nun 1571’de adayı fethetmesinden sonra adaya gelen Kıbrıslı Türkler ile 1974  
Saner, Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin bu noktadaki desteğinin KKTC’nin dünyada layık olduğu yere gelmesinde büyük bir anlam ifade ettiğini vurguladı; bu husustaki katkılarından dolayı herkese teşekkür etti. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
GERMANIUM
GERMANIUM - 2 hafta Önce

SHOW'A LUZUM YOK. GÜCÜ OLANKKTCYİ TANITIR.ONU YAPAMAYINCA GOMŞUCUK OYNUYORLAR.....AKILLARINCA GAVURA GÜÇ GÖSTERİSİ YAPIYORLAR VE BIKKINLIK VERDİ ARTIK BU SENARYOLAR...

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460