banner564
banner556

Önemli mesaj

Güneyden DİSİ ve AKEL’in, kuzeyden CTP’nin de yer aldığı partiler, Türkiye’ye ortak yardım ekibi gönderme kararı aldı

Önemli mesaj

Kuzey Kıbrıs’tan Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP), Güney Kıbrıs’tan DİSİ ve AKEL’in yer aldığı partiler, Türkiye’ye ortak yardım ekibi gönderme kararı aldı.
Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk 11 siyasi parti ortak açıklama yaparak, Türkiye'ye iki toplumlu kurtarma ekibi gönderilmesi için liderlere çağrıda bulundu.
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, çağrıya, Emekçi Halkın İlerici Partisi (AKEL); Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP); Cumhuriyet Türk Partisi (CTP); Demokratik Cephe (DİPA); Demokratik Seferberlik (DİSİ); Birleşik Demokratlar (EDİ); Halkın Partisi (HP); Çevreciler Hareketi–Yurttaşlar İşbirliği (KOSP); Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP); Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) ve Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) imza koydu.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Deprem faciasıyla Türkiye'de yaşanan insani trajedi ve özellikle Kıbrıs’tan çocuklar da dahil olmak üzere enkaz altında binlerce yaşam ciddi tehlike altındayken, bu ortak açıklamayı imzalayan Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Türk siyasi partiler olarak bizler: Hayatları tehlikede olan insanların kurtarılmasına yardımcı olmak hedefiyle İki Toplumlu İnsani Konular Teknik Komitesi aracılığıyla Türkiye'ye iki toplumlu ortak bir kurtarma ekibinin acilen gönderilmesi için iki toplumun liderlerine çağrıda bulunuyoruz.”
Açıklamada “Böylesi ilham ve sonuç verici bir hareket, Kıbrıs’tan çocukların hayatlarıyla ilgili bu kritik anda iki toplumun yaşama geçirebileceği en iyi Güven Arttırıcı Tedbir olacaktır.” denildi. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Çok yerinde bir davranış...Sizi alkışlarım,yapılması gereken ta başından beri buydu..Taysın bu işe hiç sevinmedi umarım...

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473